З початком літа українська арт-сцена помітно пожвавилась гучними проектами. Ретроспективи Ґіґера та Богомазова в Києві; Олег Соколов та Арсен Савадов в Одесі; загадковий «Сакральний гербарій» у львівській Дзизі; життя закритого містечка Жовті Води у Полтаві та багато іншого – в нашому червневому арт-гіді.
Одеса
«Маленькій всесвіт». Виставка дитячої творчості
Де? Одеський муніципальний музей особистих колекцій імені О. В. Блещунова, виставковий простір «Квартира №6»
Коли? З 1 по 20 червня
Як потрапити? Вул. Польська, 19, у дворі, квитки купувати в касі музею. Час роботи: 10.30-17.30, вихідний – середа
Що покажуть? До Дня захисту дітей в самому kid-friendly музеї Одеси відкривається виставка дитячої творчості від учнів художнього класу Асії Гудименко. «Виставка є своєрідним портретом одного класу, де кожна з дитячих робіт – це маленька розповідь дитини про себе, а всі вони разом – історія невеликої, але дуже важливої спільної частини життя їхнього маленького Всесвіту» — кажуть куратори. До виставки розроблено спеціальну програму подій з відкритих уроків та майстер-класів.
Музика сфер
Де? Музей сучасного мистецтва Одеси
Коли? З 5 по 30 червня
Як потрапити? Вул. Леонтовича, 5. Години роботи: 12.00-19.00, в неділю – до 18.00. Вихідні: понеділок, вівторок.
Що покажуть? В оновленому виставковому залі Музею сучасного мистецтва Одеси впродовж місяця експонуватимуть роботи відомого одеського художника Олега Соколова з музейного фонду та приватних зібрань, а також полотно Олександра Ройтбурда «Гімн героям та демонам». Виставка проходить в рамках фестивалю Odessa Classics під кураторством Семена Кантора та Фелікса Кохріхта. Відкриття відбулося 30 травня, але за технічних причин з 1 по 5 червня відвідування призупинене.
Арсен Савадов. Лабораторія Орфея
Де? Одеський музей західного та східного мистецтва
Коли? З 31 травня по 14 червня
Як потрапити? Вул. Пушкінська, 9. Години роботи: 10.30-17.30. Вихідний – середа.
Що покажуть? Ще одна експозиція в рамках Odessa Classics демонструє живопис класика українського трансавангарду Арсена Савадова. Для них характерне складне сплетіння образів та фігур, великі – до 5 метрів – розміри та ексцентрична іконографія. Кураторами виставки виступили відомий колекціонер та галерист Анатолій Димчук разом із заступницею директора музею Катериною Міхейцевою.
Ельміра Шемседінова. «Портрет етюда»
Де? Галерея Invogue#Art
Коли? З червня по 7 липня
Як потрапити? Вул. Катерининська, 25. Години роботи: 11.00-20.00
Що покажуть? Живопис київської художниці-монументалістки Ельміри Шемседінової. Це серія живописних пейзажів, цікавинка яких полягає в тому, що вони є точними авторськими відтвореннями швидких акварельних етюдів «а-ла пріма» на великих форматах.
Київ
Виставка Г.Р. Ґіґера. Алієнація
Де? Довженко-Центр
Коли? З 30 травня по 30 червня
Як потрапити? Вул. Васильківська, 1. Години роботи: 12.00-20.00, вихідний – понеділок
Що покажуть? Справжній виставковий хіт цього літа – виставка Ганса Руді Ґіґера в Довженко-Центрі. Він малював незвичайні та дещо лякаючи картини в жанрі «біопанк», зображував дивних істот з металу та кабелів. Ґіґер створив один з найвідоміших кінематографічних образів – Чужого, і саме до 40-ліття виходу першого однойменного фільму Рідлі Скотта принагоджено виставку в Києві. Вхід для дітей до 16 років – тільки в супроводі дорослих.
Олександр Богомазов: творча лабораторія
Де? Національний художній музей України
Коли? До 30 червня
Як потрапити? Вул. М. Грушевського, 6. Години роботи: 10.00-18.00, вихідні – понеділок, вівторок
Що покажуть? Найповнішу експозицію класика українського авангарду (не плутати з трансавангардом: авангард на 60 років раніше). Буде представлено роботи з музеїв та приватних зібрань в комплексі з ескізами та підготовчими роботами, що дозволить сформувати найбільш комплексне уявлення про його творчість. Центральну частину експозиції відведено живописному циклу «Праця пилярів», який вважається програмним твором художника.
Андрій Дудченко. Фігури
Де? Ya Gallery
Коли? До 10 червня
Як потрапити? Вул. Хорива, 49Б. Години роботи: 10.00–19.00, вихідний – неділя
Що покажуть? За описом Марини Богуш, проект «Фігури» – це «живописні серії про героїв, які програли у битві із власним майбутнім. Пустельні пейзажі морського узбережжя, хвилі, редуковані до прямокутних ліній греками та хвилі, переосмислені у кольорі радянським модернізмом, зафіксовані у просторі, перемістились далеко за межі своєї дійсності у часі. Тепер вони експропрійовані прийдешнім, яке їх руйнує і зіштовхує у діалозі, граючись фігурами минулого, як персонажами античної трагедії, створюючи реальність нового сьогодення».
Влада Ралко. Весілля
Де? Voloshyn Gallery
Коли? До 30 червня
Як потрапити? Вул. Терещенківська, 13а. Години роботи: 11.00-18.00. Вихідні – понеділок, вівторок
Що покажуть? Нова персональна виставка Влади Ралко «Весілля», центральний цикл якої називається «Урочистість». В представлених роботах художниця переосмислює традиційні весільні атрибути та обряди і шукає їхні первинні смисли, які іноді виявляються протилежними тому, що є на поверхні. Вона також використала кількарічний власний досвід спостереження за весіллями в Каневі.
Гамлет Зіньківський. Нічого зайвого
Де? Центр сучасного мистецтва М17
Коли? До 30 червня
Як потрапити? Вул. Антоновича, 102-104. Години роботи: 11.00-22.00. Вихідний – понеділок
Що покажуть? Картини одного з найвідоміших українських творців «стріт-арту» Гамлета Зіньківського. Для його робіт характерні монохромність, мінімалізм, філософський зміст та певна парадоксальність. «Мистецтво, яке муляє очі комунальникам. Картини, що нагадують про найголовніше. Прості істини, які так легко загубити у вирії брендів, фірм, статусів» — запрошує Центр сучасного мистецтва М17.
Львів
Василь Химочка. Нова реальність
Де? Львівський палац мистецтв
Коли? До 22 червня
Як потрапити? Вул. Коперника, 17. Години роботи: 11.00-17.30, вихідний – понеділок
Що покажуть? Ретроспективна виставка пам’яті художника Василя Химочки (1950-2016) з його роботами кінця 1990-х – початку 2000-х років. Його роботам притаманна геометричність, орнаментальність, структурність, він «досліджує шлях світла у просторі, намагається створити метафоричний образ світобудови».
Сакральний гербарій
Де? Культурно-мистецький центр «Дзиґа»
Коли? Наразі анонсовано відкриття 5 червня, втім, організатори попереджають, що дата може змінитися
Як потрапити? Вулиця Вірменська, 35. Години роботи: 11.00-24.00
Що покажуть? Першу частину проекту «хроніки ботанічних сьятих» (написання авторське). В проекті досліджуватимуть духовний вимір ботанічного світу: «сторінки з енциклопедії священних таїнств рослин, вікно в архаїчну космогонію, в якій немає залежності сьятого від людини. Зворотня путь до стану Празернини, містичний хід подій у царстві флори».
Виставковий простір обіцяють трансформувати у передпокій «Прахраму Лісового, що стоїть на місці Сьвітового Древа (або ж під ним), у якому і зберігається кодекс Ботанічних Сьятих». Не знаю, як вам – авторові цієї добірки вже хочеться до Львову.
Тернопіль
Тарас Кеб. Де мій дім?
Де? Bunkermuz Gallery
Коли? До 12 червня
Як потрапити? Бульвар Шевченка, 1. Години роботи: 16.00-23.00
Що покажуть? Персональна виставка львівського митця Тараса Кеба. Тарас працює в різноманітних техніках та напрямках: живопис, графіка, декоративно-прикладне мистецтво. Близькими для себе стилями визначає примітивізм, арт-брут, наївне мистецтво, а основною тематикою робіт – міф та міфологію, внутрішній світ людини та емоції, процеси творення. Зображення дому в його іконографії символізує відчуття безпеки.
Харків
Шлях Енея. Художники сьогодення сам-на-сам з минулим
Де? Єрмілов-Центр
Коли? До 14 червня
Як потрапити? Площа Свободи, 4. Години роботи: 12.00-20.00, вихідний – понеділок
Що покажуть? Колективну виставку тринадцяти художників з трьох різних поколінь та чотирьох країн – України, Італії, Німеччини та Албанії, що досліджує, як і чому художники сьогодення звертаються до минулого, порівнюючи в цьому контексті подорож митця із шляхом античного Енея, який на своїх плечах виносив батька з палаючої Трої. Куратори – Борис Філоненко та Лука Фйоре.
Полтава
Катерина Радченко. Поштова скринька 28
Де? Галерея Art Jump
Коли? З 31 травня по 23 червня
Як потрапити? Вул. Монастирська, 3. Години роботи: 11.00-18.00, вихідний – понеділок
Що покажуть? Персональну виставку кураторки Odesa Photo Days, переможниці Jump Gallery Grant 2018 Катерини Радченко, присвячену містечку Жовті Води Дніпропетровської області, яке за радянських часів було закритим через здобуття урану та носило кодову назву «поштова скринька 28». Зараз воно вже не закрите – але й не відкрите, і фактично забуте. На виставці представлено фото та архівні документи.
Анонси виставок приймаються до розгляду на редакційну поштову скриньку contact@www.prostranstvo.media. Час розгляду анонсу може становити до 5 днів, тож просимо надсилати заздалегідь.
Добірку склала Євгенія Селезньова
Обкладинка:Alice Achterhof