Карантин сплутав плани для багатьох подій, зокрема культурних та мистецьких. До того ж, остаточний термін його завершення ще й досі невідомий. Проте деякі фестивалі вже визначилися із новими датами, а якісь навіть змінили формат проведення.

Ми будемо доповнювати цей список, тож стежте за оновленнями!


Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA  змінює і дату, і формат. Він стане першим українським кінофестивалем, що відбудеться онлайн, із 24 квітня до 3 травня. У програмі фестиваля лишаються усі активності: перегляд фестивальних стрічок, правозахисні дискусії та майстер-класи відомих режисерів і режисерок. Тепер це все стане доступним не лише для жителів та гостей Києва, а й для всієї України.

Фестиваль буде поділено на три частини: публічні онлайн-трансляції правозахисних дискусій, лекцій та розмов із режисерами та режисерками; віртуальний кінотеатр та ексклюзивні онлайн події для людей із індустрійними акредитаціями. Також передбачені додаткові активності для глядачів та глядачок, зокрема для підлітків.

Усі фестивальні кінопокази й онлайн-трансляції будуть безкоштовними. За бажанням можна зробити внесок будь-якого розміру за перегляд.


Фотофестиваль Odesa Photo Days 2020 також переноситься в онлайн-простір. Частина подій відбудеться 23-26 квітня. Серед них — лекції провідних європейських кураторів та фотографів про фотографію в умовах епідемії та закритих кордонів.

Також онлайн пройдуть два фотопокази: Future Photo Days 2020 та міжнародний open call. Решту фотопоказів, на жаль, буде перенесено на наступний рік.

Інші виставки — головна експозиція «Хто поруч з тобою», ретроспектива литовської фотографії «Чорний снігопад», проєкти «Нотатки про простір» та «Переосмислення архіву» — будуть проведені протягом року, за сприятливих умов.


Український урбаністичний форум, який мав відбутися 19-20 червня у Хмельницькому, але з огляду на пандемію організатори вирішили змінити формат. Уже із травня вони почнуть випускати тематичні подкасти та статті, проводити вебінари. Восени також обіцяють організувати подію для місцевих активістів та активісток, представниць і представників громадських організацій у Хмельницькому.

 


Фестиваль ідей також відбудеться онлайн із 25 по 27 червня. «За цей час ми проведемо кілька десятків окремих сесій різних форматів та напрямів — від лекцій і презентацій до дискусій та бесід віч-на-віч із лідерами та мислителями з різних країн, які разом із учасниками шукатимуть нові ідеї та можливості розвитку спільнот світу», — повідомляють організатори.

 


49-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» попередньо перенесено на 22-30 серпня 2020 року, але остаточне рішення буде залежати від динаміки поширення вірусу та карантинних заходів в Україні та інших державах. Нагадаємо, Це один із найбільших кінофорумів Східної Європи за версією Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів. Фестиваль робить акцент на молодому кіно. Тож головні «герої» конкурсної програми – студентські фільми, перші короткометражні (ігрові, анімаційні, документальні) та перші повнометражні стрічки.


Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions, який був запланований на 15-16 травня, відбудеться у Києві 18-19 вересня. Усі вже придбані квитки залишаються дійсними. Тема CANactions-2020  — житло в сучасному світі — тема, що набула особливої актуальності зараз, коли в багатьох людей через карантин виникли проблеми зі сплатою за оренду, а саме житло зазнає нових вимог до безпеки. Учасників запрошують долучатися до дискусії про принципи, форми та особливості житлового середовища, а також вивчення уявлень міських жителів про якість та  переваги їхнього житла.


Команда 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю бере приклад із Docudays і закордонних колег. Фестиваль уперше відбудеться онлайн із 25 вересня по 3 жовтня 2020 року. Незабаром буде анонсована інформацію про те, як можна долучитися до переглядів та індустрійних заходів. Організатори планують на додачу до онлайн-події таки провести традиційний показ під відкритим небом на Потьомкінських сходах.

 


Фестиваль соціальних інновацій та нової музики Plan B змінює дату свого проведення на 8-11 жовтня. Місцем події лишається Харків. На фестивалі плануються виступи міжнародних спікерів, дискусії, нетворкінг та воркшоп Idea Boot Camp для охочих вдосконалити свої ідеї. Усе це супроводжуватиметься виставками та програмою української та міжнародної музики.

Формат конференції лишається незмінним, проте організатори планують додати до неї нові напрямки та теми, що стануть актуальними після пандемії — або через неї.


Мистецький фестиваль «Ї» у Тернополі переноситься на 4-8 листопада. Уже традиційно з 2013-го року ця подія об’єднує різні творчі напрями: літературу, музику, художнє мистецтво, кінематограф та фотографію. Здебільшого подія розрахована на українських митців, проте часто приймає гостей із найближчого зарубіжжя. До показу творів мистецтва також додаються дискусії на суспільно важливі та чутливі для національної культури теми.


Фестиваль електронної музики Strichka змістився на 3-5 липня 2020 року.

Частина фестивалів цьогоріч скасовується та знову відбудеться у 2021 році

Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» переноситься на 26-30 травня 2021 року. Цьогоріч із 19 травня по 10 червня відбудеться дистанційна професійна програма Книжкового Арсеналу «Література на експорт», спрямована на посилення експортних можливостей українських видавців і залучення іноземних літературних агентів до перекладу українських книжок.


X Leopolis Jazz Fest перенесений на 24-28 червня 2021 року. Команда веде переговори з музикантами та сподівається зберегти усю заявлену програму  наступного року.


Привезти заявлених і додати до програми нових виконавців обіцяють і організатори музичних фестивалів Atlas Weekend і UPark. Обидва заходи перенесені на 2021: перший на 6-11 липня, другий повідомив, що концерт перших хедлайнерів My Chemical Romance відбудеться 9 липня.

Деякі заходи ще визначаються з датами, на які будуть перенесені

Так, книжковий фестиваль BookSpace чекає на офіційне завершення першої хвилі карантину, для того, щоби визначитися з датою.


KyivArtWeek також вже оголосили про перенесення події, проте так само чекають кінця карантину, щоби оголосити нові дати.


Подібна ситуація і з фестивалем Kyiv Comic Con, що мав би відбутися 16-17 травня. Нові дати все ще не оголошено.


Раніше запланований на червень KyivPride переноситься на невизначений термін, нові плани будуть оголошені після завершення карантину.


Odessa Classics поки дотримується плану А і запланованих червневих дат, але готує план В — перенесення на другу половину серпня, щоби виконавці змогли дістатися України, а глядачі — безпечно відвідати очікувані виступи.

Текст: Дар’я Цепкова