Український стартап V-Art разом з IdeaSoft запускає нову колекцію українського цифрового мистецтва «Make Art, Not War» з метою збору коштів на гуманітарну допомогу Харкову.

Мистецтво може говорити голосно. У четвер, 31 березня, у партнерстві з IdeaSoft,  V-Art запустив нову колекцію цифрового мистецтва «Make Art, Not War». Колекція також буде представлена в рамках серії офлайн арт-подій у ЄС, зокрема, 31 березня пройшла перша презентація в рамках однойменного заходу в Утрехті, Нідерланди.

«Make Art, Not War та інші фізичні диджитал арт токи, що буде проведено в різноманітних європейських містах в наступні місяці — це передусім про демонстрацію українського мистецтва іноземній аудиторії, а також про культурний обмін та обговорення сценаріїв наших спільних дій»,

— розповідає Анастасія Глєбова, СЕО та співзасновниця V-Art.

Колекцію «Make Art, Not War» було створено з метою збору коштів на конкретний перелік закупівель для Харкова та підтримки українських митців, а саме авторів робіт — Юлії Бєляєвої, Андрія Блудова, Мар’яни Гончаренко, Альбіни Ялози, Анатолія Варварова, Людмили Раштанової, Ірини Лопатюк, Юлії Шуткевич, Роксолани Дуки, Александри Кроліковської, Нікіти Цоя, Богдана Свиридова, а також британського митця Роберта Річардсона, який створив та пожертвував свою нову роботу на підтримку України.

Фізичні версії деяких творів, представлених в рамках колекції «Make Art, Not War», залишилися в гарячих точках України — самі художники не знають, чи вціліли їхні роботи після обстрілів та бомбардувань. Деякі з робіт були створені як реакція на події сьогодення — це рупори, які транслюють життєво важливі повідомлення. Яскраві, сміливі та харизматичні, ці роботи точно знають, що хочуть сказати. Вони прагнуть бути почутими.

RED_Andriy Bludov
Dream_Anatolii Varvarov
Black Bird_Maryanna Goncharenko
#stoprussianaggression_Julia Shutkevych
Inside of me_Liudmila Rashtanova
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
 

Кошти, виручені з продажу робіт, будуть передані через IdeaSoft, який створив центр гуманітарної допомоги, заснований харківськими ІТ-компаніями, що об’єднали зусилля, щоб надати все необхідне тим, хто бореться проти війни і допомагає постраждалим. Зокрема буде закуплено та доставлено наступні продукти першої необхідності: ліки, предмети особистої гігієни, побутова хімія, речі для дітей та багато іншого. Повний перелік гуманітарних потреб ви знайдете тут.

«Більшість людей за кордоном не розуміють, що зараз відбувається в Україні. Мільйони людей залишилися без житла та засобів до існування. Ця колекція є прикладом того, як ми підтримуємо мистецтво та допомагаємо тисячам тих, хто цього потребує. Наша благодійна організація щодня допомагає тисячам людей їжею, ліками та предметами першої необхідності. У нас є склади та транспортні засоби, а також понад 50 волонтерів. Ми гарантуємо, що гроші надійдуть до людей, які потребують гуманітарної допомоги»

— ділиться Петро Коломієць, співзасновник IdeaSoft.

Усі колекціонери отримають не тільки цифровий твір і права на нього, оскільки унікальною особливістю V-Art є якраз те, що він поєднує NFT з правами на цифровий твір, тобто ви конкретно знаєте, що купуєте і як це використовувати, але також повний та прозорий звіт, котрий буде опубліковано та оновлено на веб-сайті V-Art у розділі «Новини та статті», про те, як саме було використано кошти та як вони підтримали Україну та зокрема Харків.

«Ми намагаємося активно продовжувати свою діяльність як платформи цифрового мистецтва, одним із напрямів якої стало представлення колекцій від українських та зарубіжних митців, кураторів та інституцій, де до 100% отриманих коштів йдуть на пряму гуманітарну підтримку — закупку та доставку товарів першої необхідності, медикаментів, засобів зв’язку, тощо. Загалом нам вдалося зібрати понад 500 робіт з гуманітарною складовою, які ми поступово представляємо на нашому маркетплейсі» — коментує Анастасія Глєбова. — «Я народилася і виросла у Харкові, як і моя бізнес-партнер та співзасновниця V-Art Ольга Сімсон, тож для нас цей запуск задля допомоги рідному місту набуває ще більшого значення».

V-Art — це платформа для управління предметами мистецтва як цифровими активами. V-Art поєднує віртуальні галереї та маркетплейс для демонстрації і продажу цифрового мистецтва. Платформа надає інфраструктуру NFT+ та легальні механізми використання цифрових творів за допомогою системи ліцензій.