Громадська організація «Cultprojector» (м. Запоріжжя) спільно з громадською організацією «Dekabristen e.V.» (м. Берлін) оголошують старт міжнародного проєкту «Митець і місто: Резиденції. Практична дослідницька резиденція для українських та німецьких професійних художників, які працюють у різних медіа у сфері тривимірного мистецтва».

У постіндустріальну епоху багато міст втрачають свою актуальність і стають «зонами відчуження». Старіння міст, їхні репутаційні втрати внаслідок зміни економічного розвитку країн призводить до централізації життя та неадекватного розподілу населення в країні та нерівномірного розвитку її інфраструктури.

Мета резиденції — звернути увагу на виклики таких міст і знайти нестандартні і водночас органічні шляхи трансформації цих територій. Проєкт запрошує митців до переосмислення промислового простору у Галле (Німеччина) та Запоріжжя (Україна). Кураторка — Катерина Рай.

Під час резиденції митці та команда міжнародного проєкту зможуть запропонувати арт-об’єкти для публічних просторів обраних міст. Інноваційність проєкту полягає в тому, що він працює з новими формами у публічному мистецтві. Така оптика дає можливість оцінити наявність, різноманітність та потенціал сучасних інтерактивних медіа в публічному просторі, проаналізувати, як подібні інтервенції провокують ревіталізацію й роблять свій вклад у зміцнення міських спільнот.

Кого ми шукаємо: професійних митців, що працюють у практиках тривимірного мистецтва і паблік арту і вже мають досвід роботи із громадськими просторами в Україні або за її межами.

Формат резиденції передбачає участь трьох митців з кожної країни, які можуть також бути представниками однієї творчої групи, або митців, які об’єднають свої мистецькі візії у процесі резиденції для створення арт-об’єкту для німецького міста Галле (створюватимуть митці з України) та українського міста Запоріжжя (створюватимуть митці з Німеччини).

Резиденція відбудеться у гібридному форматі. У квітні — офлайн, коли митці поїдуть до іноземної країни вивчати міський контекст та досліджувати проблематику разом із кураторкою резиденції, Катериною Рай. У травні-червні — онлайн, коли митці отримають щотижневі лекції з урбаністики та нових медіа та консультації від провідних експертів України та Німеччини та матимуть змогу розробити візію арт-об’єкту для подальшої презентації концепту в Києві.

Дати резиденцій-подорожей (офлайн):

  • 19-24.04.2022 — у Галле (для українських митців)
  • 26.04-01.05.2022 — у Запоріжжі (для німецьких митців)

Для участі в резиденції потрібно заповнити аплікаційну форму сайті проєкту: https://cultrpojector.com.ua/artist-in-the-city/ 

Дедлайн подачі заявок: 14 березня, 2022 року