Нещодавно вийшла друком «Зовсім не страшна книга про життя, смерть і все, що поміж ними». Це — перша в Україні книга для сімей важкохворих людей, де зібрані одразу й історії з життя, і поради лікарів і психологів. Книга створена ГО «Горизонталі» та профінансована через Спільнокошт. Окрім засновниці ГО, Анастасії Леухіної, до написання долучилися десятки людей, що розказали свої історії зустрічей із хворобою, щоби продемонструвати, що любов, надія та підтримка існують у будь-якій ситуації.

«Майже кожна родина колись стикається з важкою хворобою, невиліковним діагнозом або реанімацією. «Зовсім не страшна книга» — про життя після таких новин. Вона складається з порад і справжніх історій із життя й показує, як може бути і як з цим впоратися»,  — йдеться на сайті проєкту.

На підтримку «Зовсім не страшної книги» відомі українці протягом усього травня читали уривки з неї у відео на фейсбуці. Серед читців — сама очільниця ГО «Горизонталі» Анастасія Леухіна, актриса Ірма Вітовська, телеведуча Соломія Вітвіцька, громадська активістка та чемпіонка світу з карате на інвалідних візках Уляна Пчолкіна, співачка Ярина Квітка, медична експертка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Катерина Булавінова, психологиня Наталя Підлісна, журналістка Галина Сергеєва, голова «100% Життя» Дмитро Шерембей та інші.

Завдяки благодійним внескам частину накладу надруковано безкоштовно для лікарень і хоспісів. Для того, щоби отримати їх, потрібно заповнити заявку на сайті проєкту, non-scary.org. Там само можуть придбати книгу і приватні особи.

Текст: Дар’я Цепкова
Зображення обкладинки: ГО «Горизонталі»