2 грудня у креативному просторі IZONE пройшло відкриття фінальної виставки учасників проєкту Заземлення. Українські митці та мисткині представили свої роботи створені у форматі відео, фотографії, скульптури, живопису та інсталяції.

 На виставці можна побачити фільми творчих дуетів Open Place («Белокаменка» та «Сон») @shallow_wat, @some_static_pictures («Заземлення») та ruins collective («Landscape»), скульптуру соляної людини та скульптуру «Сліди» від Валентини Бєро, проєкт про історію регіону, виконаний у техніці вишивання на папері, від Наталі Любченкової, графічну роботу «Солерос» художника Віталія Агапєєва. А також проєкти інших учасників Заземлення: Богдани Войтенко («Ботанічний альбом Соледару»), Наталі Михальченко та Юлія Кириченко (Набір листівок «Соледар: Книга Буття»), Назарія Заноза (фільми «ДонСода», «Сила тяжіння шахт» та «Карфаген зруйновано») , Зої Лактіонової ( фільми «Salicornia» і «Провалля»), Євгена Коршунова та Святослава Коверзнєва («Випадок в сам’ї звіроящерів»).

Серію короткострокових резиденцій Заземлення проводив фонд ІЗОЛЯЦІЯ разом із Соледарською ОТГ та за підтримки Українського культурного фонду. Проєкт проходив у Соледарі — маленькому промисловому місті за кілька десятків кілометрів від лінії розмежування. Там протягом дев’яти місяців 2021 року 19 художників(ць) та дослідників(ць) працювали з темою Антропоцену — впливу людини на навколишній світ. У своїх роботах вони звертались до індустріальної історії краю, змінених діяльністю людини ландшафтів та природного різноманіття сходу України. Також в публічному просторі міста Соледара на постійній основі розміщені роботи ще двох учасників — скульптура Астіана Рея та розпис художниці Роксолани Дудки.

«‎Найцікавіше в цьому проєкті — різноманіття профілів учасників і учасниць. Це не тільки художники, але й дослідники, документалісти і журналісти. А також використані ними медіа: відео, скульптура, інсталяція, поштівки, фото, живопис. При цьому у фокусі завжди Донеччина, її природа, люди, сьогодення і минуле. Також важливо, що митці використовують абсолютно різні підходи: від документалістики до мок’юментарі, від спостереження до активного втручання і взаємодії. Ну й на останок, для киян це можливість потрапити в Соледар, не долаючи при цьому десятки кілометрів. Хоч це і маленьке містечко, яких в Україні дуже багато, воно має що розказати і показати»,

— говорить кураторка проєкту Катерина Філюк.

Метою резиденцій Заземлення було привернути увагу людства до екологічних проблем, спровокованих людською діяльністю, що ставить на меті економічне збагачення і таким чином виснажує планету. А одними з основних принципів роботи в Соледарі для ІЗОЛЯЦІЇ була і досі є співпраця з локальними спільнотами, просування та обмін професійними знаннями та ресурсами інституції й надання підтримки в розвитку потенціалу меншим організаціям у регіоні.

Виставка у креативному просторі IZONE (Київ, вулиця Набережно-Лугова, 8) триватиме до 15 січня.