На межі старого та нового року чимало людей полюбляє складати грандіозні плани на найближчий час. Ми переконані, що дозвілля, зокрема і відвідування яскравих культурних подій, слід планувати заздалегідь. Тож створили для себе і для вас календар фестивалів України на 2020-й рік. Перелік не остаточний, поступово доповнюватимемо його подіями та інформацією з анонсів. Усі посилання клікабельні.


Театр

календарь фестивалей украина 2020

Міжнародний Англомовний Театральний Фестиваль PRO.ACT Fest

Дата: 28.02 — 1.03.2020 р.
Місце: Київ
Сайт: https://proenglishtheatre.com/proactfest

Захід організовує ProEnglish Theatre за підтримки Національної спілки театральних діячів України та Центру Леся Курбаса. Девіз цього фестивалю — «LIMIT/LESS». Передбачені дитяча, студентська та доросла програми, кожну з яких оцінюватиме професійне журі. На додачу до вистав заплановані майстер-класи та театральні експерименти.

Фестиваль театрів «Молоко»

Дата: 3-8 липня 2020 р.
Місце: Одеса
Сайт: http://molokofest.com

Фестиваль існує з 2013 року і відбувається в Одеському культурному центрі. Окрім постановок за п’єсами різних періодів та тематик у програмі — вистави під відкритим небом, майстер-класи, презентації книг. В останні роки фестиваль збирав більше 10 тисяч глядачів.


Кіно

календарь фестивалей украина 2020

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DocuDays UA

Дата: 20-29 березня 2020 р.
Місто: Київ
Сайт: http://docudays.ua

Перші «Дні кіно про права людини» відбулися у 2003 році. Відтоді захід виріс до міжнародного фестивалю, члена Мережі фестивалів про права людини Human Rights Film Network (HRFN). Головний захід у Києві пропонує конкурсні та позаконкурсні програми українського та іноземного документального кіно, спілкування у «живій бібліотеці», зустрічі із правозахисниками, майстерню документального кіно DOCU/КЛАС, фотовиставки. Впродовж року за підтримки фестивальної команди документальне кіно мандрує містами України і демонструється у різноманітних кіноклубах. Тему цьогорічного фестивалю ще не оголосили, але абонементи вже можна придбати.

Kyiv International Short Film Festival

Дата: 22-26 квітня 2020 р.
Місто: Київ
Сайт: http://www.kisff.org

Фестиваль позиціонує себе як національна та міжнародна платформа для короткометражних фільмів, що популяризує кіно як привабливе культурне дозвілля для всіх можливих цільових груп. Окрім конкурсних програм демонструються тематичні підбірки та ретроспективи, проводяться лекції та майстер-класи.

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»

Дата: 30 травня – 7 червня 2020 р.
Місто: Київ
Сайт: https://molodist.com

Це один з найбільших кінофорумів Східної Європи за версією Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів. Фестиваль робить акцент на молодому кіно. Тож головні «герої» конкурсної програми – студентські фільми, перші короткометражні (ігрові, анімаційні, документальні) та перші повнометражні стрічки. Кілька конкурсних програм переплітаються у розкладі з ретроспективами та хітами найвідоміших кінофестивалів, доповнюються довгими ночами короткого метру, географічними та тематичними (зокрема ЛГБТК-секція «Сонячний зайчик») підбірками.

Одеський міжнародний кінофестиваль

Дата: 12–20 липня 2020 р.
Місто: Одеса
Сайт: https://oiff.com.ua

Програмний фокус найяскравішої кіноподії літа — «арт-мейнстрім», тобто поєднання високої художньої якості та доступності для широкої аудиторії. Щороку кінофестиваль представляє низку прем’єр у трьох конкурсних програмах: міжнародній, національній та змаганні європейських документальних фільмів. «Родзинки» програми — покази під відкритим небом на Потьомкінських сходах, Літня кіношкола та низка позаконкурсних секцій. Не обходиться і без пітчингів та інших подій для представників кіноіндустрії.

Kharkiv MeetDocs

Дата: 23-27 вересня 2020 р.
Місто: Харків
Сайт: http://meetdocsfestival.com

У 2020-му фестиваль відбудеться вчетверте. Його темою стане громадянська активність та незалежна журналістика. Минулого року програма складалася з 6 блоків і включала в себе повнометражне документальне кіно, найгучніші українські фільми року, зняті підлітками відеоролики, незалежні українські короткометражки, ретроспективи майстрів української документалістики. До всього фестиваль має потужну індустрійну платформу з пітчингами та воркшопами.

Київський тиждень критики

Дата: 22 — 28 жовтня 2020 р.
Місто: Київ
Сайт: http://kcw.com.ua

Програму цього фестивалю складають відомі українські кінокритики. На екрані кінотеатру «Жовтень» — найкращі нові фільми з фестивалів класу А, українські хіти, стрічки, що мали значний вплив на історію кінематографа або присвячені визначним діячам кіномистецтва, а після них — обговорення з куратором програми.


Музика

календарь фестивалей украина 2020

Strichka Festival

Дата: 23-24 травня 2020 р.
Місто: Київ
Сайт: https://www.facebook

Фестиваль електронної музики всьоме відбудеться в артклубі Closer на території колишньої стрічкоткацької фабрики. Минулого року на Стрічці виступили понад 40 музикантів зі США, Німеччини, Росії, України. Чекаємо нових анонсів.

Міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics

Дата: 3-14 червня 2020 р.,
Місто: Одеса
Сайт: https://ua.odessaclassics.com

У заході візьмуть участь понад 150 музикантів з різних куточків світу. Організатори очікують близько 25 тисяч глядачів. Уже анонсовані ювілейні концерти легенди сучасної класики Арво Пярта разом з Національним симфонічним оркестром Естонії під керівництвом диригента Нееме Ярві. У програмі також —українська прем’єра проекту «AIR: A BAROQUE JOURNEY», виступи Цюріхського модерн-балету, світова прем’єра проекту німецького піаніста Себастіана Кнауера «Beethoven Variations. Фантазія для фортепіано з оркестром». Інші хейдлайнери —
скрипалі Вадим Репін, Майкл Гуттман і Лінус Рот, віолончелістка Цзин Чжао, камерні оркестри «ISRAEL SOLOISTS», «Brussels Chamber Orchestra» і «NICO – New Ideas Chamber Orchestra», а також «Jerusalem Quartet».

Leopolis Jazz Fest

Дата: 25-29 червня 2020 р.
Місто: Львів
Сайт: www.leopolisjazz.com

Міжнародний джазовий фестиваль до 2017-го мав назву Alfa Jazz Fest. Концерти під відкритим небом відбуваються  на трьох локаціях — у парку імені Богдана Хмельницького, на площі Ринок та у дворику палацу Потоцьких. Окрім концертів там відбуваються джем-сейшни, майстер-класи та автограф-сесії музикантів. Також вручається премія «Leopolis Jazz Music Awards» як визнання значного вкладу певного музиканта у розвиток джазової музики.

Atlas Weekend

Дата: 7-12 липня 2020 р.
Місце: Київ
Сайт: https://atlasweekend.com

Найбільший український музичний фестиваль уже кілька років як оселився на столичному ВДНГ. Виступи музикантів різних жанрів, нічна танцювальна сцена, безкоштовний день української музики. На 2020-й рік вже анонсовані A$Ap Rocky, alt-J, Metronomy, Of Monsters and Men тощо. Фестиваль інклюзивний — біля основної сцени є спеціальні платформи для людей, що пересуваються на візках, а виступи минулорічних хедлайнерів синхронно перекладалися жестовою мовою. Також впродовж усіх днів заходу працює алея громадських організацій, де можна дізнатися про діяльність активістів та знайти однодумців.

Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt

Дата: 18-26 вересня 2020 р.
Місто: Львів
Сайт: https://lvivmozart.com

Фестиваль LvivMozArt заснований відомою українською диригенткою Оксаною Линів і носить ім’я педагога та композитора Франца Ксавера Моцарта, який впродовж 30 років жив і працював у Львові. Концерти відбуваються у десятку локацій — опері, храмі, ревіталізованих культурних центрах.

Brave! Factory Festival

Дата: 22-23 серпня 2020 р.
Місто: Київ
Cайт: https://www.brave-factory.com

В одній із київських промзон, на території ПАТ «Київметробуд» відбувається фестиваль вільної музики та мистецтва. «Тут кожен, від гостя до організатора, від артиста до працівника цієї фабрики є повноцінним учасником», — пишуть організатори на сайті. Незвичні сцени, оформлення простору від сучасних українських художників, денна та нічна музична програма, фудкорти та місця для відпочинку — усе, щоб комфортно та яскраво попрощатися з літом.


Література

календарь фестивалей украина 2020

Мистецький фестиваль «Ї»

Дата: 6-10 травня 2020 р.
Місто: Тернопіль
Сайт: http://festji.com

П’ять насичених днів на чотирьох сценах: літературній, музичній, кіно-театральній та лекційній. Відповідно, у програмі окрім, власне, презентацій книг та прес-конференцій авторів та видавців є концерти та фільми, виставки картин тощо.

Міжнародний книжковий фестиваль Book Space

Дата: 29-31 травня 2020 р.
Місто: Дніпро
Сайт: https://bookspacefest.com

Це вже третій фестиваль у «космічному» місті. Темою першого були «Трансформації», другого — «Нові форми життя». Тему наступного очікуємо незабаром. Організатори пропонують не тільки поповнити свої бібліотеки на ярмарку, а й відвідати авторські читання, лекції на різні теми, кураторські програми.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

Дата: 20–24 травня 2020 р.
Місто: Київ
Сайт: https://artarsenal.in.ua/uk/knyzhkovyj-arsenal/pro-proekt/

У фокусі ювілейного фестивалю — «Оптимісти Скептики». Куратор теми, літературознавець Ростислав Семків окреслює тему так: «Постійно сподіватися на краще — це щось наче по-дитячому, наївно. Скептиків зараз точно значно більше, ніж оптимістів. І тенденція також не оптимістична: ряди скептично налаштованих постійно поповнюють ті, хто ще вчора був певен, що вихід з будь-якої ситуації є. Що це? Черговий спад історичного циклу, після якого почнеться новий підйом нашої віри в можливості людського розуму, творчих сил та розважливості? Чи таки найглибша точка дна, під яким відчуваємо ще глибше дно? Оптимісти або / і / також / ніколи / не скептики. Хто ми тепер?». До кураторської команди також долучилися Сергій Жадан (письменники), Любов Морозова (музика), Оксана Хмельовська (професійний розвиток) та інші фахівці.

Міжнародний книжковий фестиваль «Зелена хвиля»

Дата: 6-9 серпня 2020 р.
Місто: Одеса
Сайт: http://expodessa.com/books/

Книжковий ярмарок, доповнений широкою програмою заходів, відбувається в Одесі з 1996 року. В його фокусі — видання та розповсюдження книг, популяризація читання, мистецтво ілюстрації, міжнародні культурні зв’язки та просвітництво.

BookForum (Форум видавців)

Дата: 16-20 вересня 2020 р.
Місто: Львів
Сайт: https://bookforum.ua

Найпопулярніший видавничо-літературний захід України. Тут презентують свіжонадруковані романи та збірки поезій, читають нові твори та дискутують із колегами та читачами. У 2019-му форум відвідало більше 25 тисяч львів’ян та гостей з усієї України та понад 30 країн світу. 820 подій відбувалися на чотирьох десятках локацій у центральній частині Львова.

Міжнародний літературний фестиваль в Одесі

Дата: 23-27 вересня 2020 р.
Місто: Одеса
Сайт: http://litfestodessa.com/home_ua

Програма фестивалю приділяє увагу не лише східноєвропейським темам і регіону Чорного моря, але й ширшому міжнародному контексту. Під час фестивалю окрім літературних читань відбуваються й дискусії на політичні теми, присвячені Європі та іншим країнам світу. Тексти зарубіжних авторів тут читають мовою оригіналу і в українському перекладі.


Також варто відвідати

календарь фестивалей украина 2020

Фестиваль сучасного мистецтва ГогольFest

Сайт: http://gogolfest.org/

Не так давно фестиваль став мандрівним. У 2020 році команда планує провести його відразу в декількох українських містах — Маріуполі, Вінниці, Дніпрі, Одесі, Славутичі, Ужгороді та Херсоні. Восьмим містом, можливо, стане Рівне. Славутицька міська рада вже анонсувала проведення ГогольFest’у на 4-5 липня 2020 року.

Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions 2020

Дата: 15-16 травня 2020 р.
Місто: Київ
Сайт: http://festival.canactions.com/ua

Темою 13-го фестивалю буде «Homes for Tomorrow» — житло, одна з найголовніших проблем нашого часу. Протягом двох днів архітектори та урбаністи з різних країн обговорюватимуть основні принципи організації житлового середовища, які визначають нові типології житла та відображають уявлення мешканців про якість і переваги міського життя.

Фестиваль фантастики та популярної культури Kyiv Comic Con

Дата: 16-17 травня 2020 р.
Місто: Київ
Сайт: https://comiccon.kiev.ua

Косплей-шоу, ігротека настільних ігор, прем’єри фільмів, аніме та відеоігор, презентації перекладів коміксів, кіберспортивні змагання — усе це чекає на відвідувачів на величезній території Українського дому.

Kyiv Art Week

Дата: 25-31 травня 2020 р.
Місто: Київ
Сайт: https://kyivartweek.com

Центральна подія — Kyiv Art Fair, мистецький ярмарок, у якому беруть участь українські та закордонні галереї. Цього разу заявки приймають до 31 січня. Протягом тижня у різних мистецьких та публічних просторах Києва також відбуваються виставки, презентації проєктів та витворів сучасного мистецтва.

Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM

Дата: 2-6 вересня 2020 р.
Місто: Київ
Сайт: https://linoleumfest.com

Це найбільший показ авторської анімації в Україні. Крім міжнародного і національного конкурсів фестиваль пропонує серії майстер-класів та лекцій, покази експериментальної анімації та відеоарту, тематичні та дитячі програми. За словами організаторів, головна мета — показати, що анімація це не тільки дитяча розвага, але й вид сучасного мистецтва, який за допомогою нових технологій підіймає актуальні теми перед широкою аудиторією.

Календар склала Дар’я Трапезнікова