15 вересня відкрився PARK3020 – перший публічний парк сучасної скульптури в Україні

15 вересня 2020 року PARK3020 офіційно розпочав свою роботу та представляє проєкти українських скульпторів: Назара Білика, Анни Звягінцевої, Олексія Золотарьова, Антона Логова, Анни Надуди, Богдана Томашевського та інших. 

«Мета PARK3020 – підтримка українських художників, які працюють із сучасною скульптурою. Інституція створює передумови для розвитку нового професійного покоління українських художників та їх презентації на міжнародному рівні» 

розповідає візіонер PARK3020 Ігор Кривецький.

Довгострокові цілі парку включають, але не обмежуються, постійною експозиційною та навчальною програмами, розбудовою розвитку інфраструктури парку та регіону, а також побудовою позитивного іміджу української культури за кордоном.

3020 – символічна дата створення й одночасно амбіція розвитку. Вагомим компонентом роботи PARK3020 буде міжнародний культурний обмін. У рамках обміну в 2020–2022 роках передбачається співпраця з ключовою інституцією презентації публічного мистецтва у Великобританії – Yorkshire Sculpture Park

«У парку акцентуватимуть увагу не тільки на візуальній частині, а й на вивченні методіві підходів для створення об’єктів у публічному просторі та на систематизації роботи в галузі сучасної скульптури»

– коментує кураторка проєкту та засновниця агенції культурного менеджменту Port.agency Катя Тейлор.

«Не бойтесь больших масштабов»: интервью с Катей Тейлор

Також у парку представлені результати скульптурного воркшопу з граніту, який проходив у травні 2020 року. Серед учасників: Петро Гронський, В’ячеслав Гутиря, Олександр Дяченко, Олег Капустяк, Володимир Кочмар, Людмила Мисько, Юрій Мисько, Володимир Протас, Віталій Протосеня, Юрік Степанян, Василь Татарський, Гарнік Хачатрян.

PARK3020 – унікальна інституція, яка є відкритою для широкої публіки. Парк знаходиться в 25 км від центру Львова у с. Стрілки біля Edem Resort Medical & SPA.

Вхід до парку безкоштовний за попередньою реєстрацією на сайті у розділі «Візит».

Йоркширский скульптурный парк: рассказ Хелен Фиби на Скульптурном форуме

Назар Білик. Скульптура «Простір навколо»


Інформаційна довідка

Edem Resort Medical & SPA –– готельно-парковий комплекс в оточенні лісу й озера біля Львова. Комплекс потрапив до рейтингу десятки кращих SPA і Wellness-курортів світу від Total Escape. У 2019 році Edem Resort отримав нагороду Best Medical Resort від International Hospitality Awards.

Port.agency –– агенція взаємодії бізнесу та мистецтва, яка створює проєкти заради соціальних змін. У портфоліо проєкти з UN Women, Посольством США в Україні, Французьким інститутом в Україні, UNICEF, Comfy, Motorola, Vogue Ukraine, Одеським міжнародним кінофестивалем.

Yorkshire Sculpture Park — це провідний міжнародний центр сучасної скульптури, який понад 40 років на постійній основі експонує роботи світових митців та впроваджує освітні проєкти.

Сайт: https://park3020.com

Соцмережі PARK3020:

https://www.facebook.com/park3020/ 

https://www.instagram.com/park_3020/ 

Йоркширский скульптурный парк: рассказ Хелен Фиби на Скульптурном форуме (UA)