З 16 по 26 серпня в Києві вже вдруге пройде фестиваль Bouquet Kyiv Stage. Це мультидисциплінарний фестиваль, що поєднує в собі одразу кілька видів мистецтва, та позиціонує себе як спрямований на розвиток високого мистецтва, соціальної інклюзії та зміцнення української культури в світовому контексті. 

Фестиваль некомерційний, організатори наголошують, що всі події – а їх кілька десятків, майже сотня – подарунок місту. Платити доведеться лише за вхідний квиток на територію комплексу «Софія Київська» та музею «Золоті ворота», де проходитиме фест. Розповідаємо, чому варто на нього потрапити. 

Музика

Полюбляєте джаз? Скучите за класикою? А може, мрієте почути з великої сцени хороше етно? На Bouquet Kyiv Stage буде і те, і друге, і третє. Музична програма охоплює 30 концертів, поділених на дві сцени – «Площі і пагорби», що стартуватиме кожного вечора о 18.00, та «Птахи і квіти» — о 21.00. Також заплановано три нічних концерти.

В рамках програми дадуть виступи такі гурти та виконавці як ДахаБраха, Ptakh_Jung, Назгуль Шукаєва, Лаура Марті та багато інших; приїдуть музиканти з Норвегії, Франції, Австрії, США. А ще у фестивалі візьмуть участь одразу п’ять різних оркестрів. Для музичних естетів це одна з найрізноманітніших за асортиментом подій року.  

Покази українського кіно

Впродовж дев’яти днів на фестивалі показуватимуть «кінобукети» — добірки найкращих фільмів з інших фестивалів та проектів, таких як DocuDays або «Молодість». Кожен «букет» — це вечір з кількох фільмів, які передивлятимуться просто неба в комплексі «Золоті ворота». Загалом покажуть близька 70 стрічок, серед них – роботи Аркадія Непиталюка, Валентина Васяновича, Нарімана Алієва та багатьох інших.  

Живопис та візуальне мистецтво

В рамках Bouquet Kyiv Stage відбудуться чотири виставки. «Автопортрет з букетом» під кураторством Юлії Лазаревської представить 55 картин від 31 автора. «Білий букет» Олександра Дубовика намагається переосмислити символ букету, розкрити його багатозначність. «За п’ять хвилин до початку» Кіри Кузнєцової ділиться фото-моментами минулорічного фестивалю. А «Зупинись. Дивись. Мистецтво» Вікторії Зубенко представляє лінію текстильних виробів, на які нанесено орнаменти та візерунки мозаїчних панно, якими прикрашали автобусні зупинки в середині минулого століття Володимир Патик, Алла Горська, Богдан Сорока та інші – доволі актуальна тема в світі сьогоднішнього знищення радянських мозаїк. 

Інтерактивні івенти

Хороші фестивалі завжди вирізняються інтерактивністю, коли відвідувачі не тільки пасивно споживають запропоновані витвори мистецтва, а й самі долучаються до їхнього створення. А ще – інклюзивністю, коли до участі включені усі групи людей незалежно від того, чи просто це для організаторів. 

Bouquet Kyiv Stage врахував обидва фактори – тому на гостей чекає окрема інтерактивна програма. Так, шведський пластичний театр MELO представить хореографічні воркшопи для людей літнього віку та для дітей, зокрема із аутизмом. А з 24 по 26 серпня щодня проводитиметься театралізована прогулянка Софією Київською. 

На маленьких глядачів також чекає інтерактивна вистава лялькового театру (18 серпня), де діти разом з батьками самі створюватимуть постановку та декорації до неї – з паперу, картону та фольги. Безцінний досвід для будь-якої дитини, що зростає в часи, коли, здається, люди вже народжуються із смартфоном в руках. 

Бесіди під ясенем

Що гуртує будь-яку спільноту? Що покладає засаду до будь-яких змін? Що допомагає віднайти орієнтири? Дискусія! Саме тому дуже важлива частина фестивалю – дискусійна програма «Бесіди під ясенем», які відбуватимуться на дворі Софії Київської, біля ясеня. Серед запланованих спікерів – в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун; головна редакторка Kyiv Daily Вікторія Федоріна; поет Ігор Померанцев та багато інших. Повний список наразі уточнюється. 

Ознайомитися з повною програмою та дізнатися ще більше деталей можна на сайті bouquetstage.com. До зустрічі на фестивалі!

Фото: Віталій Маріяш