З 16 по 26 серпня в Києві вже вдруге пройде фестиваль Bouquet Kyiv Stage. Це мультидисциплінарний фестиваль, що поєднує в собі одразу кілька видів мистецтва, та позиціонує себе як спрямований на розвиток високого мистецтва, соціальної інклюзії та зміцнення української культури в світовому контексті. 

Фестиваль некомерційний, організатори наголошують, що всі події – а їх кілька десятків, майже сотня – подарунок місту. Платити доведеться лише за вхідний квиток на територію комплексу «Софія Київська» та музею «Золоті ворота», де проходитиме фест. Розповідаємо, чому варто на нього потрапити. 

Музика

5 причин відвідати фестиваль Bouquet Kyiv Stage

Полюбляєте джаз? Скучите за класикою? А може, мрієте почути з великої сцени хороше етно? На Bouquet Kyiv Stage буде і те, і друге, і третє. Музична програма охоплює 30 концертів, поділених на дві сцени – «Площі і пагорби», що стартуватиме кожного вечора о 18.00, та «Птахи і квіти» — о 21.00. Також заплановано три нічних концерти.

В рамках програми дадуть виступи такі гурти та виконавці як ДахаБраха, Ptakh_Jung, Назгуль Шукаєва, Лаура Марті та багато інших; приїдуть музиканти з Норвегії, Франції, Австрії, США. А ще у фестивалі візьмуть участь одразу п’ять різних оркестрів. Для музичних естетів це одна з найрізноманітніших за асортиментом подій року.  

Покази українського кіно

Впродовж дев’яти днів на фестивалі показуватимуть «кінобукети» — добірки найкращих фільмів з інших фестивалів та проектів, таких як DocuDays або «Молодість». Кожен «букет» — це вечір з кількох фільмів, які передивлятимуться просто неба в комплексі «Золоті ворота». Загалом покажуть близька 70 стрічок, серед них – роботи Аркадія Непиталюка, Валентина Васяновича, Нарімана Алієва та багатьох інших.  

Живопис та візуальне мистецтво

5 причин відвідати фестиваль Bouquet Kyiv Stage

В рамках Bouquet Kyiv Stage відбудуться чотири виставки. «Автопортрет з букетом» під кураторством Юлії Лазаревської представить 55 картин від 31 автора. «Білий букет» Олександра Дубовика намагається переосмислити символ букету, розкрити його багатозначність. «За п’ять хвилин до початку» Кіри Кузнєцової ділиться фото-моментами минулорічного фестивалю. А «Зупинись. Дивись. Мистецтво» Вікторії Зубенко представляє лінію текстильних виробів, на які нанесено орнаменти та візерунки мозаїчних панно, якими прикрашали автобусні зупинки в середині минулого століття Володимир Патик, Алла Горська, Богдан Сорока та інші – доволі актуальна тема в світі сьогоднішнього знищення радянських мозаїк. 

Інтерактивні івенти

5 причин відвідати фестиваль Bouquet Kyiv Stage

Хороші фестивалі завжди вирізняються інтерактивністю, коли відвідувачі не тільки пасивно споживають запропоновані витвори мистецтва, а й самі долучаються до їхнього створення. А ще – інклюзивністю, коли до участі включені усі групи людей незалежно від того, чи просто це для організаторів. 

Bouquet Kyiv Stage врахував обидва фактори – тому на гостей чекає окрема інтерактивна програма. Так, шведський пластичний театр MELO представить хореографічні воркшопи для людей літнього віку та для дітей, зокрема із аутизмом. А з 24 по 26 серпня щодня проводитиметься театралізована прогулянка Софією Київською. 

На маленьких глядачів також чекає інтерактивна вистава лялькового театру (18 серпня), де діти разом з батьками самі створюватимуть постановку та декорації до неї – з паперу, картону та фольги. Безцінний досвід для будь-якої дитини, що зростає в часи, коли, здається, люди вже народжуються із смартфоном в руках. 

Бесіди під ясенем

Що гуртує будь-яку спільноту? Що покладає засаду до будь-яких змін? Що допомагає віднайти орієнтири? Дискусія! Саме тому дуже важлива частина фестивалю – дискусійна програма «Бесіди під ясенем», які відбуватимуться на дворі Софії Київської, біля ясеня. Серед запланованих спікерів – в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун; головна редакторка Kyiv Daily Вікторія Федоріна; поет Ігор Померанцев та багато інших. Повний список наразі уточнюється. 

Ознайомитися з повною програмою та дізнатися ще більше деталей можна на сайті bouquetstage.com. До зустрічі на фестивалі!

Фото: Віталій Маріяш