Ми вже майже звикли до шалених планів Ілона Маска, тож зустрічаймо ще один. Як повідомляє Wired, у своєму блозі очільник Tesla Motors написав, що хоче створити «добре підігнаний продукт — дах з сонячними панелями та батареями — який просто працюватиме».

Поки невідомо, що ж це буде за продукт — повністю нове технологічне рішення, або переосмислення вже існуючих на ринку — проте у тому, що він справді виглядатиме ліпше за існуючі сонячні панелі, сумніватися не варто.

«Декому завжди подобатиметься технологічний символізм типової сонячної панелі, але колись він стане артефактом першого покоління, як Atari чи телефон в машині»,

— стверджує Аарон Дорф (Aaron Dorf), архітектор, що працює над «зеленими» проєктами.

На його думку, в майбутньому, ціна даху з сонячних панелей перестане бути стримуючим фактором, і можна буде зосередитися на тому, що стане важливішою характеристикою — на красі.

Tesla — не єдина компанія, що робить ставку на естетику. За останні роки сонячні панелі стали не лише дешевшими, але й кольоровими, прозорими, гнучкими та багато якими ще. Бруклінська компанія Pvilion створює намети та тканини, що збирають сонячу енергію, а технологія «Solarskin» від Sistine Solar вбудовується у вже існуючий дах. Ще одна компанія з Брукліну, Brooklin Solarworks, робить ставку на прозорі двосторонні панелі, де фотоелементи затиснені між скляними панелями. Це дає приріст енергії та естетичний вигляд.

Інші компанії звертають увагу на характеристики, що також можуть стати важливішими у майбутньому. «Дахи все більше загромаджуються супутниковими та звичайними антенами, садками та зонами відпочинку, а нам все так само потрібно генерувати більше енергії. Новим технологічним викликом стануть панелі, які можна розміщувати вертикально», — каже Браян Лейн (Brian Lane), очільник Koning Eizenberg Architecture. Іншими проблемами, які зауважує Лейн, є розробка нових протоколів. Пожежники, наприклад, переймаються ризиками під час гасіння вогню в будівлі, де горять сонячні панелі.  Професор фізики з Бостонського університету Малай Мазумдар (Malay Mazumdar) додає ще одну важливу ознаку: міцність. Сучасні дахи традиційно розраховані на 50 років використання, тоді як звичайна сонячна панель має термін у 25 років. «Чи маємо ми замінювати свій дах вдвічі частіше, якщо в нього інтегровано сонячні панелі?» — запитує він.
Якщо Tesla хоче створити справді революційний продукт, компанії доведеться стикнутися з кожною з цих проблем і з жорсткою конкуренцією в галузі. Проте, якщо Ілон Маск оголошує «новий продукт» — можна чекати, що він справді буде новим, небаченим досі.