Свій Інтернет, огороджений «Великим Китайським Firewall», своя пошукова система, свої месенджери — а тепер і своя криптовалюта. Китайський уряд, вірний ідеї: «не можеш перемогти, то очолюй», зробить її — на відміну від Bitcoin — повністю централізованою та контрольованою державою.
Як повідомляє Hackernoon, 25 квітня 2020 року Китай запустив національну платформу криптовалюти BSN (Blockchain Service Network). Скоріш за все, це перший та найголовніший крок до глобального фінансового проєкту — державної китайської криптовалюти. Сі Цзіньпін вже неодноразово заявляв, що розвиток криптовалюти — це одна з пріоритетних цілей Китаю, проте до цього часу китайський уряд йшов до мети з іншого боку. Заборони майнингу криптовалюти, обмеження на її купівлю, примусове закриття блокчейн-конференцій — тепер стало зрозуміло, що держава готова запропонувати натомість.
Наразі про нову криптовалюту відомо небагато. Першими її випробувальниками стали клієнти сьомого банку в світі за чистим прибутком — Agricultural Bank of China у чотирьох регіонах. В одному з них планується виплачувати половину субсидій на транспорт у новій цифровій валюті.
Центральний банк Китаю ще не оголосив план впровадження криптоюаня, але очікуваний термін повномасштабного запуску — середина 2021 року. Нова система дозволить підтримувати до 300 000 транзакцій на секунду. Це достатньо для обслуговування будь-яких фінансових операцій, від традиційної купівлі-продажу до мікротранзакцій.
Валюта, звісно ж, буде централізованою, хоч і заснованою на системі блокчейн. Центральний банк випускатиме криптоюані для інших китайських банків, і вже вони вводитимуть їх в обіг. Така система планується як захист китайського фінансового ринку від іноземних, децентралізованих, криптовалют та створення приватних — як гарантія фінансової стабільності держави.
Користуватися новою криптовалютою китайцям буде нескладно. Інтерфейс криптогаманців подібний до вже звичних їм застосунків, підтримує сканування QR-кодів, безконтактні транзакції та офлайн-платежі (вони будуть проведені щойно користувач знову ввійде до Мережі).
Центральний банк Китаю вже оголосив про плани використовувати нову валюту на Олімпійських іграх 2022 року в Пекіні.
Текст: Дар’я Цепкова
Зображення обкладинки: Medium.com