Багато людей вважають урбаністику справою високочолих вчених, міських адміністрацій та архітекторів. Проєкт replace прагне змінити це уявлення, популяризуючи діяльність урбаністів та запрошуючи всіх до переосмислення  занехаяних будівель міст через механіку «сіті-квесту». Для цього створений київською дизайн-агенцією Hexagon Agency проєкт запрошує людей до обговорення пам’яток архітектури та недобудов за допомогою QR-кодів.

Яка була їхня історія та чому вони зараз занедбані? Як можна врятувати їх та які функції їм надати? Як вони можуть покращити територію навколо себе? Автори replace називають це «активістським рефлексом» — здатністю звертати увагу на проблему, ділитись думками, консолідуватися заради дії. Багато архітектурних пам’яток втрачають свій статус, або так і не набувають його, а сміливі будівельні проєкти повільно руйнуються, лишившись незавершеними. Згодом їх часто зносять, будуючи натомість черговий офісний чи торговий центр. Але спільними діями цього можна уникнути.

Автори replace використовують інтерактивну механіку міського квесту. Будь-хто може відсканувати смартфоном яскравий постер з QR-кодом біля будівель, що входять до проєкту. Знайшовши такий код, людина потрапить на сторінку об’єкту, дізнається його історію та обере функції, які б вона надала цій будівлі, якби могла нею розпоряджатися, та «спроєктує» навколишню територію. На сайті також можна буде познайомитися з реальними ініціативами, що існують щодо цієї будівлі та долучитися до них.

Стежити за розвитком проєкту можна на  Фейсбук-сторінці агенції

Текст: Дар’я Цепкова