Наразі в світі переробляється лише 30% ПЕТ-пластику. До того ж, поточні методи дають матеріал нижчої якості та меншої міцності, ніж початковий. Але при всьому тому це один із найрозповсюдженіших видів пластику та один із найбільших забруднювачів довкілля.
Вчені з Університету Тулузи заявляють, що змогли вирішити цю проблему. Як повідомляє The Guardian, команда знайшла фермент, який продукують спеціально мутовані в лабораторних умовах бактерії. Культура, виведена вченими, виробляє модифіковану версію кутинази – ПЕТазу – речовину, відкриту японськими вченими у 2012 році. Цей фермент дозволив команді з Університету Тулузи розкласти майже тонну ПЕТ-пластику лише за 10 хвилин. До того ж, пластик, перероблений у такий спосіб, виявився настільки ж міцним, як оригінал, та одразу придатним для виробництва нової продукції. Вартість ферменту, потрібного для переробки пластику, склала лише 4% від ціни самої сировини.
Дослідження стало результатом перевірки понад сотні тисяч різних ферментів і пошуку того, який буде найефективнішим. Воно було опубліковане в журналі Nature у квітні 2020 року.