До новорічних свят редакція журналу Про|стір спільно з видавництвом ART HUSS зробили спеціальний промокод тільки для читачів журналу.
Ви можете замовити будь-які книжки на сайті arthuss.com.ua та використовуючи промокод prstr, отримати 15% знижки (сумуються із акціями).
Арт-директор журналу Олена Зублевич поділилась рекомендаціями книжок, які, на її погляд, варті уваги.
Книжки-помічники для облаштування дому
«Післяапокаліпсна» тенденція звертати увагу на те, як виглядає місце, де ти живеш, не втрачає актуальності. Багатьом хочеться, аби слово «дім» викликало приємні відчуття. І щоб посидіти вдома було приємно, і щоб простір був функціональним, і щоб попрацювати вдома було зручно. Ось такі книги можуть допомогти розібратись з питаннями особистого простору:
1. Мистецтво затишку. Практичний посібник зі стилю та дизайну інтер’єру
Нова всебічна біблія дизайну інтер’єру від гуру домашнього стилю, яка навчила ціле скандинавське покоління мистецтву створення гармонійного будинку.
У цій книзі Фріда Рамстедт розкриває секрети успішного дизайну інтер’єру та стилю, щоб допомогти вам створити дім, який найкраще підходить для вашого простору, смаку та способу життя. Наповнений практичними порадами, основними правилами та секретами майстерності, цей практичний посібник зі стилю та дизайну інтер’єру допоможе вам мислити як професійний дизайнер.
2. Щасливий дім. Зміни свій дім, перетвори своє життя
Експертка з дизайну Ребекка Вест розповідає, як досягти цілющого ефекту новизни помешкання без фактичного переїзду та як зробити ремонт, щоб почуватися якнайкраще у своїй оселі. Завдяки цінним порадам у книжці «Щасливий дім» ви навчитеся розсудливо користуватися фінансами, станете більш відкритими до нових ідей і зможете створити дім, який викликатиме у вас лише радість та усмішку.
Книжки про успішних жінок для натхнення
Так, тема жінок у мистецтві, науці та інших галузях світових досягнень останні роки піднімається доволі часто, та все ж ми ще погано пам’ятаємо імена героїнь, тому є куди розвиватися і що пізнавати. Тим паче ці книжки справді надихають!
1. Жінки у дизайні
Книга «Жінки у дизайні» розповідає про двадцять одну постать серед найвпливовіших дизайнерок ХХ століття, демонструючи їхні найкращі роботи та вшановуючи їхній видатний і часто недооцінений доробок. Книга розкаже про новаторок в архітектурі, промисловому, графічному та цифровому дизайні від початку ХХ століття й до наших днів.
Це водночас і красива подарункова книжка для шанувальників дизайну, і знайомство з видатними дизайнерками, архітекторками та дослідницями, які переважно були позбавлені належного визнання в андроцентричному наративі.
2. Пройти крізь стіни
«Пройти крізь стіни» — український переклад автобіографії зірки сучасного перформансу, Марини Абрамович.
Марина Абрамович — одна з найвідоміших художниць сьогодення. За нею велика особиста історія, втрати, біль та невпинне розширення меж розуміння людини. Автобіографія може стати не лише ключем до розуміння Марини Абрамович, а й новітнього мистецтва, історії постсоціалістичних країн і сучасності.
Книжка «Пройти крізь стіни» була опублікована англійською наприкінці 2016 року. Це розповідь про життя найбільш знаної художниці, котра працює в жанрі перформансу, сповнена страху, болю, виснаження, небезпеки та безкомпромісного прагнення розширювати межі емоційних і духовних досвідів.
Книжки для креаторів. Маст хев еврібаді
Якщо ви працюєте у творчій сфері, то потрібно мати хоча б декілька книжок про фундаментальні основи і для натхнення. Звісно, у нас у всіх є інтернет, pinterest, behance тощо. Але книжки завжди прередають структуру та цілісність бачення якихось питань.
І якщо ви не креатор, тим не менш, книги актуальні для кожного. Креативність у будь-яких галузях життя наразі в пошані!
1. Б — БАУГАУЗ, Ю — ЮТЮБ: Абетка сучасного світу
«Б — БАУГАУЗ, Ю — ЮТЮБ: Абетка сучасного світу» — збірка з 39 есеїв Деяна Суджича, фахівця з історії дизайну та архітектури, директора Музею дизайну в Лондоні (2006–2020). Нечасто знайдеш такі цікаві, глибокі й дотепні розповіді про роботи і смаки Ле Корбюзьє, Міса ван дер Рое та Йорна Утзона, промисловий дизайн Дітера Рамса та Етторе Соттсасса, дизайн стільців архітектора Чарльза Імса, а також про автомобілі, логотипи, моду, смак і постмодернізм під однією обкладинкою!
Це путівник по сучасній реальності, сформованій, як мозаїка, із предметів, явищ, ідей, видатних постатей, мистецьких тенденцій, технічних винаходів, соціальних та історичних перипетій та їхніх наслідків.
Деян Суджич пише про ключові елементи цієї мозаїки, що великою мірою визначають спосіб нашого життя, наші уявлення про красу й цінність, наші потреби й бажання. Він ніби розставляє орієнтири, від яких може відштовхнутися й дизайнер у своєму творчому пошуку, і споживач — у найширшому сенсі, — котрий прагне осмисленості у власному виборі та середовищі.
2. Наука дизайну та форми: Вступний курс, який я викладав у Баугаузі та інших школах
«Кожне заняття неповторне в ті найцінніші миті, коли вдається зачепити найпотаємніші струни того чи іншого учня, запалити їхнє внутрішнє духовне світло.
Візуальний доробок мого життя видається мені набагато біднішим у порівнянні з тим, що відбувалося на моїх заняттях. Інтонацію, ритм, послідовність слів, час і місце, духовний світ учнів та всі інші чинники, що формували живу атмосферу занять, годі повторити. Та саме це невідтворюване якраз і сприяє креативній праці.
Формат своїх занять я віднайшов інтуїтивно. Готовність учнів до навчання мене дещо розчулювала.
Навчання, до якого прагне учень під впливом свого захоплення, — дещо протилежне до того, на що спроможні методично продумані уроки. Серед моїх учнів найкращими виявилися ті, хто обрав для себе власний, інший шлях завдяки своїй інтуїції.
Саме лише показне мавпування чи повторення моїх методів не давало жодного ефекту. Водночас я цілком усвідомлюю, що мої знахідки не завжди були по-справжньому новаторськими. Вони були радше повторенням досвіду того, що колись надавало митцям основу для подальшої роботи».
Ця розлога цитата вступу Йоганесса Іттена до власної книги на основі навчального курсу вповні розкриває його бачення навчання, ролі учня і вчителя, а також його пієтет перед творчою атмосферою школи. Це і є дух Баугаузу, який породив потужну хвилю мистецького пошуку й творчості та лишається одним із найяскравіших і найупізнаваніших явищ в історії дизайну. Тепер класичний підручник Йоганесса Іттена в українському перекладі надихатиме вас.
Книжечка для душі
І наостанок — книга для душі, яка спроможна повернути відчуття внутрішньої гармонії, подивитися на світ з іншої сторони, задуматися про вічне.
ДАО ДЕ ЦЗІН. Канон шляху і спроможності
«Дао де цзін» — один із найдавніших й найбільш важливих текстів давньокитайської філософської думки, який є наріжним каменем традиційного китайського світогляду. Саме тому він вже в давні часи отримав статус канонічного тексту — цзін і вважається своєрідною «біблією» однієї з провідних світоглядних течій Китаю — даосизму.
Книга «ДАО ДЕ ЦЗІН. Канон шляху і спроможності» супроводжується перекладом зі старокитайської, коментарями та післямовою Андрія Накорчевського.
Будьте розумниками, читайте книжки!