У скрутні часи українці, як завжди, гуртуються і закривають потреби медиків у захисті та обладнанні, які не може забезпечити держава. Пропонуємо перелік благодійних фондів, ініціатив та організацій із кожної області України, що повністю зосередилися на боротьбі із коронавірусом або відкрили тематичний напрямок. Їх об’єднує аполітичність та можливість для будь-кого долучитися до доброї справи. Якщо ви знаєте більше — доповнюйте перелік у коментарях!


Вінницька область

СтопВірус

Вінницький рахунок СтопВірус створений на базі благодійного фонду «Подільська Громада» для купівлі засобів захисту медиків та за потреби — лікарняного обладнання для хворих на COVID-19. Ініціатива тісно співпрацює із Вінницькою ОДА, тож першою отримує всю актуальну інформацію про потреби лікарень.

Дізнатися про діяльність і способи пожертви можна на сторінці ОДА, присвяченій спецрахунку.


Волинська область

Благодійний рахунок Товариства Червоного Хреста

Червоний Хрест в Україні є автором найпоширеніших інформаційних плакатів про коронавірус, проте допомагає він не лише інформаційно. Так, на Волині за сприяння місцевої влади було відкрито благодійний рахунок для закупівлі медобладнання, засобів захисту для медиків і дезінфектантів для лікарень області.

Реквізити благодійного рахунку та інформація про збори тут.


Дніпропетровська область

Dnipro vs COVID-19

Оперативно створена платформа допомоги у боротьбі з коронавірусом об’єднує місцевий бізнес і небайдужих громадян. Завдяки вдалому IT-рішенню лікарні можуть лишати свої запити на сайті, а громада — швидко визначати пріоритети та закривати їх. Dnipro vs COVID-19 залучає кошти та волонтерську працю для того, щоби зустріти пандемію у всеозброєнні та забезпечити лікарів і вразливі категорії населення усім необхідним.

Підтримати платформу можна на її сайті.


Донецька область

Карітас

Наразі в Донецькій області (як і в багатьох інших) працює міжнародна благодійна організація «Карітас». Вона зосереджується на допомозі вразливим верствам населення, які тепер потерпають на Сході не лише через війну, але й через пандемію. Волонтери «Карітас» забезпечують безкоштовне харчування, найнеобхідніші ліки та психологічну підтримку тим, хто опинився у скрутному становищі.

Профінансувати роботу організації можна тут.


Зона ООС

Повернись живим

Один із найбільших фондів в Україні, що допомагає армії боротися з ворогом, тепер мобілізувався і для протидії коронавірусу. Наразі «Повернись живим» відправили в зону ООС вже 1000 тестів ПЛР на коронавірус (вони, на відміну від експрес-тестів, визначають зараження ще до появи симптомів), експрес-тести, дезінфектанти, рукавички та медичні маски. Збір коштів продовжується, детальна звітність публікується на сайті фонду.

Реквізити для пожертви тут.


Житомирська область

Власні благодійні рахунки лікарень та БФ «Людяність»

Житомирська мерія оприлюднила рахунки лікарень міста для благодійних пожертв, що підуть зокрема на закупівлю засобів захисту від коронавірусу, ліків і медичного обладнання для боротьби з пандемією. Тепер небайдужі люди мають змогу напряму фінансувати лікарні, в яких вони очікують отримати медичну допомогу. Також для тих, хто хоче прозоріших звітів, у список додано рахунок БФ «Людяність», що напряму займається закупками необхідних лікарням речей.

Перелік рахунків тут.


Закарпатська область

Товариство угорської культури Закарпаття

Закарпатські угорці збирають кошти на придбання медичного обладнання та засобів захисту для лікарень області, які прийматимуть хворих на коронавірус, та закликають усіх краян долучитися.

Реквізити можна знайти тут.


Запорізька область

Запоріжжя SOS

Запорізький фонд, що зазвичай опікується вразливими категоріями населення та хворими на туберкульоз, відкриває новий напрям діяльності — боротьбу з COVID-19. Їхній волонтерський центр допомоги відповідає на нагальні потреби людей, що захворіли або опинилися в ізоляції через карантин. Також фонд акумулює кошти на придбання засобів захисту для лікарів та медичного обладнання, стежить за забезпеченням своїх підопічних — як людей так і організацій — необхідними ліками.

Допомогти фонду та почитати звіти можна на їхньому сайті.


Івано-Франківська область

ГО «Медики України»

Хоча громадська організація і переймається потребами усіх медиків країни, але один із першочергових зборів наразі ведеться на потреби Івано-Франківського фтизіопульмонологічного центру, де перебувають жителі області з діагностованим коронавірусом. Персонал лікарні просить про найнеобхідніше — захисний одяг і дезінфектанти. Також не вистачає  апаратів ШВЛ та кисневих концентраторів.

Побачити повний список та рахунок ГО можна тут.


Київська область

Свої

Київський благодійний фонд «Свої» був заснований Лесею Литвиновою. Крім допомоги людям, що постраждали від війни, він узяв на себе одну з найтяжчих місій: підтримку людей, хворих на рак, зокрема і паліативну допомогу. Зараз «Свої» підтримують лікарні у підготовці до майбутньої епідемії. На фейсбук-сторінці Лесі Литвинової регулярно з’являється інформація про актуальні потреби та звіти про допомогу лікарням по всій країні. Остання кампанія — це якісні захисні костюми для лікарів, що допоможуть їм уникнути зараження.

Переказати гроші  або стати волонтерами фонду можна тут.


Кіровоградська область

СТОП Коронавірус

Мерія Кропивницького та найбільші представники бізнесу започаткували ініціативу «СТОП Коронавірус» на базі вже існуючого «Благодійного фонду сприяння розвитку вторинної медичної допомоги м. Кропивницький». Зібрані кошти буде спрямовано на закупівлю обладнання, засобів захисту та закриття інших потреб інфекційної лікарні Кропивницького, де лікуватимуться хворі на коронавірус.

Підтримати ініціативу можна тут.


Луганська область

Восток-SOS

Фонд «Восток-SOS», що займається допомогою мешканцям населених пунктів на лінії розмежування, переселенцям та в цілому мешканцям Донецької та Луганської областей, запускає свій проєкт «Стабільно важкий». Це моніторинг стану готовності до пандемії медзакладів Луганської області. Інформацію про цю програму та заходи, яких фонд вживатиме для покращення становища, можна знайти на їхній фейсбук-сторінці.

Реквізити для пожертви тут.


Львівська область

Рідні та Відкриті Очі

Львівський фонд «Рідні» зазвичай займається благодійністю для дітей, але зараз спрямував свої ресурси на боротьбу з пандемією. Організація уже закупила  десять апаратів ШВЛ для львівських лікарень та веде збір на придбання костюмів індивідуального захисту для лікарів, які надаватимуть допомогу хворим на коронавірус.

Львівський БФ «Відкриті очі» також відкрив новий напрям благодійності — «Нокаутуймо COVID-19». Кошти підуть на апарати ШВЛ, кардіомонітори, кисневі концентратори та засоби індивідуального захисту для медиків. Звіти по витратах можна знайти на їхній сторінці у Фейсбуці.

Долучитися до зусиль фонду «Рідні» можна за посиланням.

Ініціатива «Нокаутуймо COVID-19» БФ «Відкриті очі» тут.


Миколаївська область

Фонд Громади Вознесенська та People’s Project

Фонд громади Вознесенська відкрив спецфонд СтопВірус, призначений для допомоги Вознесенській багатопрофільній лікарні у боротьбі з пандемією. Захисного обладнання для лікарів та витратних матеріалів для апаратів ШВЛ вже придбано на понад 140 тисяч гривень, і збір продовжується.
Також миколаївським лікарням допомагають організатори проєкту «Другий Фронт» — всеукраїнська волонтерська платформа «People’s Project». Закуплені засоби захисту уже надійшли до двух Центрів первинної медико-санітарної допомоги в обласному центрі.
Звіти та реквізити Фонду громади Вознесенська можна знайти на їхній фейсбук-сторінці. 
Звіти та актуальні потреби «Другого Фронту» можна подивитися на сайті проєкту.


Одеська область

Корпорація Монстрів і Манифест Мира

Благодійний фонд із Одеси, що опікується дітьми, літніми людьми та лікарнями Одеси й Одеської області. Наразі більшість зусиль «монстрів» спрямована на забезпечення лікарів засобами захисту від COVID-19. Лише в одну лікарню вже передано близько 100 захисних костюмів, 4000 рукавичок, 50 респіраторів належного класу захисту тощо. Збір триває досі.

Благодійний фонд «Манифест Мира» також збирає гроші на боротьбу з коронавірусом і придбання засобів захисту для лікарів та дезінфікуючих речовин для лікарень.

Долучитися до збору Корпорації монстрів можна тут.
Пожертвувати кошти БФ «Манифест мира» — тут.


Полтавська область

Helpgroup

Наразі всеукраїнський БФ «Helpgroup» опікується полтавськими лікарнями та купує для них апарати ШВЛ, яких там критично не вистачає. Перший апарат уже було передано у Полтавську інфекційну лікарню, проте установа потребує більше медичного обладнання для боротьби з пандемією. На сторінці пожертви можна вказати конкретне призначення платежу.

Допомогти фінансово можна на сайті фонду.


Рівненська область

СтопВірус

Благодійний фонд СтопВірус було створено на базі більшого фонду «Громада Рівненщини» саме для боротьби з коронавірусом. Зараз він займається закупівлями захисного обладнання для рівненських медиків — щитків, окулярів, респіраторів і костюмів — а також тестів для виявлення COVID-19

Реквізити БФ можна знайти тут.


Сумська область

Бізнес – місту

Новостворений сумський БФ «Бізнес – місту» зараз займається закупівлею тестів на коронавірус, засобів захисту для лікарів і медичного обладнання для сумських лікарень. Вони вже забезпечили шість лікарень і карети швидкої допомоги засобами індивідуального захисту та продовжують свою роботу. Окрім бізнесу до збору коштів можуть долучитися і приватні особи.

Реквізити для пожертви тут.


Тернопільська область

Галицька громада

Міжнародний благодійний фонд «Галицька громада» самостійно організував пошив захисних костюмів для медиків із ламінованого спандексу відповідного класу. Співпрацюючи з Гуманітарним штабом Тернопільського району із боротьби з COVID-19, він уже передав для потреб лікарень перші 40 костюмів та закупив матеріали для пошиву нової партії.

Подивитися звіти та допомогти тернополянам у боротьбі з коронавірусом можна на фейсбук-сторінці фонду.


Харківська область

STOP COVID-19 та Станція Харків

БФ «Харків з тобою» відкриває новий волонтерський центр, що займатиметься виключно питаннями, пов’язаними з пандемією коронавірусу. Команда зосередиться на наданні допомоги вразливим людям, що зараз потерпають від карантину, — продуктами, ліками, психологічною підтримкою тощо.

БФ «Станція Харків» збирає кошти напряму на придбання засобів захисту для медиків шести лікарень Харкова й області. Поточний кампанія націлена на респіратори належного класу для опорної лікарні області.

До програми STOP COVID-19 можна долучитися фінансово або у якості волонтера тут.
Пожертвувати кошти на потреби лікарів у БФ «Станція Харків» — тут.


Херсонська область

Захист

Благодійна організація “Фонд громади міста Херсон “Захист” відкрила спецрахунок «Стоп Вірус» для збору пожертв на потрібне обладнання для лікарень та засоби індивідуального захисту для медиків. «Захист» має сімнадцять років досвіду прозорої діяльності та викладає усі звіти на своїй фейсбук-сторінці.

Реквізити для пожертви можна знайти на сайті фонду.


Хмельницька область

Зміцнення громад

Благодійний фонд «Зміцнення громад», що опікується Хмельниччиною, збирає пожертви на обладнання та засоби захисту для медиків області. Наразі триває збір на апарат ШВЛ для Шепетівської лікарні. Після закриття цієї потреби будуть потрібні кошти для інших обласних лікарень.

Реквізити Фонду є тут.


Черкаська область

Черкаси vs COVID-19 та Спільнодія Черкащини

Новостворений благодійний фонд «Черкаси vs COVID-19» займається виключно проблемами, пов’язаними з пандемією коронавірусу. Він закриває потреби медичних працівників у лікарнях та екіпажів швидкої допомоги.

Також потреби лікарень наразі закриває фонд «Спільнодія Черкащини». Активісти вже придбали медичне обладнання та засоби захисту на 163 000 гривень, і збір продовжується. Пожертви приймаються як від організацій, так і від приватних осіб.

Звітність та реквізити «Черкаси vs COVID-19» є на фейсбук-сторінці фонду.

Звіти та рахунок «Спільнодії Черкащини» – також на їхній фейсбук-сторінці.


Чернівецька область

Чернівецький міський благодійний фонд

Давно існуючий БФ відкрив збір внесків на медичне обладнання та засоби захисту для медиків у лікарнях Чернівців. Також благодійники збирають і на їжу та продукти першої необхідності для чернівчан, які потерпають через карантин.

Реквізити фонду тут.


Чернігівська область

Чернігівська торгівельно-промислова палата

Як соціально свідома організація Чернігівська ТПП оголосила збір коштів на 500 індивідуальних захисних костюмів для медиків, що боротимуться з коронавірусом у лікарнях області. Пожертви приймаються як від бізнесу, так і від приватних осіб. Кінцева мета  — 500 тисяч гривень.

Долучитися можна тут.


Не про коронавірус, але дуже потрібно саме зараз

Зараз майже всі сили спільнот спрямовані на боротьбу із пандемією. Проте є ті, про кого ми не можемо забувати, бо карантин та епідемія також є для них загрозою.

Фонд Марії Айлен для хворих на муковісцидоз

Муковісцидоз — це рідкісна орфанна хвороба, що вражає легені та ніколи не лікується остаточно. Люди із цим діагнозом знаходяться у групі ризику під час пандемії коронавірусу, бо пневмонія може стати для них смертельною.

Цьому фонду дуже потрібні кисневі концентратори, щоби допомогти його підопічним дихати. Переказати кошти можна тут.

Кожен Може

Благодійний фонд, що опікується дітьми, пенсіонерами та постраждалими від військових дій. Почитати про їхню діяльність  та зробити пожертву можна тут.

Притулок для тварин «Сіріус»

Наші чотирилапі друзі зараз отримують набагато менше уваги, ніж люди. Проте тварини теж потребують їжі, медичного догляду та щоденної турботи. Найбільший в Україні притулок для тварин «Сіріус» просить допомоги продуктами та грошима для сплати за ветеринарні послуги. Проте найкращим подарунком для їхніх підопічних буде новий дім. Окрім приємного бонусу з дозволом на прогулянки під час карантину ви отримаєте вірного друга, що любитиме вас безумовно.

Зробити пожертву або взяти собі тварину додому можна тут.

Бережіть себе, допомагайте своїй спільноті та пам’ятайте, що об’єднання заради добрих справ — це те, що допомогло людству пережити усі складні періоди в його історії.

Текст: Дар’я Цепкова