Травень – час, коли легко заплутатись у днях з нескінченими святами та вихідними. Сподіваємося вашу відпустку (нехай і короткочасну) – трішки більш мистецькою, а вас самих – щасливішими.

Українські музеЇ, арт-простори та галереї чекають на вас у травні з новою порцією краси. Отож, обирайте черевики чим зручніші, складайте рюкзак, обіймайте рідних – і відправляйтеся на побачення з мистецтвом.  


Одеса

Femme in East [feminist]

Де? Галерея Invogue#Art
Коли? 15.05-29.05
Як потрапити? Вулиця Катерининська, 25. Години роботи: 11.00-20.00

Галерея Invogue#Art представляє масштабний проект-дослідження фемінізму за участі 15 жінок з різних країн та сфер діяльності, що стане завершенням «Академії жіночого лідерства» від Європейської академії лідерства та дебатів.

Виставка пропонує переоцінити власні переконання, звернути увагу на існуючі стереотипи та активізуватись у відповідальних суб’єктів суспільства, а також зрозуміти – що значить бути жінкою та феміністкою в пост-пост-радянській реальності.

Мы рождены, чтоб Кафку сделать былью

 

Де? Музей сучасного мистецтва Одеси
Коли? 12.04 — 9/06
Як потрапити? Вул. Леонтовича, 5. Години роботи: 12:00-19:00, неділя – 12:00-18:00. Вихідні – понеділок, вівторок

В Музеї сучасного мистецтва Одеси триває виставка художника-концептуаліста Вагрича Бахчаняна. Вона складена у формі своєрідного колажу, коли в одному просторі переплелися візуальні та текстові роботи, вирізки з газет та журналів, відеокліпи та аудіозаписи.

Названий свого часу «художником слова», митець пропонував глядачам відійти від звичного погляду на речі навколо, та увімкнути фантазію. Спробуйте зібрати мистецький конструктор, деталей для цього – предосить.

Сурові та стильні

Де? Одеський художній музей
Коли? 12 травня – 16 червня (попередні дати, офіційні буде уточнено дещо пізніше)
Як потрапити? Вул. Софіївська, 5а. Години роботи: з неділі по четвер – з 10:30 до 17:30, у п’ятницю та суботу – з 12:30 до 20:00. Вихідний – вівторок

Виставка «Сурові та стильні» — логічне продовження виставок «Соцреалізм. Ексгумація» та «Спецфонд. Розстріляне мистецтво». Наступний етап – «відлига». Відходять у минуле часи, коли художники писали на «на замовлення» для держави. Митці роблять обережні кроки у новій реальності. Це ще не нонконформізм – жодного бунту. Проте з’являється увага до радянської людини як до особистості, у якої є свої, можливо, відмінні від «загальнодержавних» прагнення та мрії. Художники набувають сміливості бути більш щирими.

Дізнатися, як їм це вдавалося – якраз і можна буде під час виставки «Сурові та стильні». На ній ви зможете побачити роботи таких художників як Олександр Ацманчук, Теофіл Фраєрман, Олександр Токарев, Дмитро Жилінський, та багатьох інших.

Рандэ-ву

Де? Арт-вітальня Одеського лінгвістичного центру
Коли? 6.04-14.05 (можливе подовження)
Як потрапити? Вул. Маразліївська, 10, третій поверх. Години роботи: з понеділка по п’ятницю – 09.00-20.00, субота – 10.00-14.00. Вихідний – неділя.

Одеські художники запрошують на рандеву з живописом та скульптурою до Арт-вітальні Одеського лінгвістичного центру. Авторів багато що об’єднує: спільне навчання, коло спілкування, погляди на красу та мистецтво. В експозиції представлені семи одеських та київських художників та скульпторів, зокрема, Ольги Котової, Володимира Кабаченко та Кліма Степанова.


Київ

Дюрер. Гравюри з Харківського художнього музею

Де? Музей Ханенків
Коли? 12.04 – 15.06
Як потрапити? Вул. Терещенківська, 15-17. Години роботи: 10:30 – 17:30, понеділок та вівторок – вихідні.

Гравюри німецького графіка та живописця вперше виставлені у Києві, і це, без перебільшення, подія у мистецькому світі, яку не можна пропустити. Альбрехт Дюрер вивів саме поняття гравюри на новий рівень, вдосконаливши техніку ксилографії.

Відвідувачі Музею Ханенків зможуть побачити оригінали кількох його вагомих робіт – серію «Малі страсті»; скандально відомі ксилографії з циклу «Життя Марії»; містерійну «Прогулянку» та портрети сучасників-інтелектуалів.   

Ольга Гайдаш. Продукти

Де?  Галерея The Naked Room
Коли? 17.04 – 12.05
Як потрапити? Вул. Рейтарська, 21. Години роботи: 11:00 – 20:00, без вихідних

У світі, де безліч речей купуються і продаються – визначити чіткі межі мистецького, а отже такого що поза цін і поза часом – подекуди справді важко. Та Ольга Гайдаш, молода українська художниця, прийняла цей виклик і створила виставку, у центрі якої – прилавок з продуктами, неоновими вивісками та чеками. Щоправда, чек вишитий на китайському домотканому полотнищі, а апельсин є скульптурним об’єктом, відлитим із гутного скла.  

Деякі «товари» сховані навіть від пильного глядацького ока, зашифровані шармом дефіцитності. На виставці поєднуються різні фактури, кольори, форми й текстури – тут і об’єкти зі скла та кераміки, й полотна живопису. Виставка триватиме до середини травня, і якщо травневі свята застануть вас у Києві – радимо відвідати. А одразу після, в тій же галереї відкривається ще одна виставка,

Олег Голосій. Хлопець і комета

Де?  Галерея The Naked Room
Коли? 15.05 – 11.06
Як потрапити? Вул. Рейтарська, 21. Години роботи: 11:00 – 20:00, без вихідних

Олег Голосій був одним з ключових художників української «нової хвилі» 80-90-х років. Він прожив дуже коротке, проте надзвичайно продуктивне життя, залишивши по собі близько 400 робіт. Цього літа відбудеться серія подій, присвячених його творчості, і виставка в The Naked Room стане першою з них – далі експозиції продовжаться в Мистецькому Арсеналі та Національному художньому музеї України.

Виставка триватиме чотири тижні, і впродовж цього часу експозиція буде змінюватись: галерея по черзі представить роботи Олега з різних періодів. Щоразу це буде окремою подією за участі кураторок галереї та запрошених експертів.

Ain’t nobody’s business

Де? PinchukArtCentre
Коли: 25.04 – 02.06
Як потрапити? Вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2. Години роботи: 12:00-21.00, вихідний – понеділок

Виставка-дискусія, яка запрошує до розмови. Де межа між особистим і публічним? Який вплив має політична ситуація в країні на сексуальність її громадян? Як влада змінює моду на одяг? Відкритих відповідей не буде, але простір для їх пошуку – безмежний.

Міжнародна виставка «Ain’t nobody’s business», що в перекладі означає «Не ваша справа» зібрала роботи художників з України, Росії, Бразилії, Литви та Азербайджану. Така інтернаціональність обіцяє зробити діалог ще цікавішим.


Львів

Виставка Петра Старуха та Ігора Колісника «Форма і колір»

Де?  Proart Gallery
Коли? 17.04 – 12.05
Як потрапити? Вул. Героїв УПА, 77. Години роботи: з понеділка по п’ятницю: 10.00-19.00, у суботу – 10.00-17.00. Неділя – вихідний

Скульптурно-живописний експеримент двох українських художників, який радше нагадує гру – «А що, якщо…?». Що, якщо створити міні-модель Сонячної системи з підручних засобів, чи намалювати схему світобудови на невеликому полотні? Що, якщо зобразити вогонь зеленим, а скло – дзеркальним? Гра виросла у виставку, і тепер кожен відвідувач може стати її частиною, принести свій власний колір.

Юрко Дячишин. «Terra Galicia»

Де? Культурно-мистецький центр «Дзиґа»
Коли? 16.04-19.05
Як потрапити? Вул. Вірменська, 35. Години роботи: 11.00-24.00

Фотовиставка Юрка Дячишина присвячена «Terra Incognita» Галичини – недослідженим та часто ігнорованим ландшафтам. Автор провів два роки, постійно виїжджаючи на зйомки до різних куточків Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, а до того – шукаючи потенційно привабливі краєвиди через Google Maps. Результатом цього дослідження стали тисячі фотографій, з яких найкращі увійшли до «Terra Galicia».

Влада Ралко. «Київський щоденник»

Де? Музей Пінзеля
Коли? 11.05-18.06
Як потрапити? Пл. Митна, 2. Години роботи: з вівторка по п’ятницю – 11.00-17.00, субота та неділя – 10.00-18.00. Понеділок – вихідний.

Вже ставший напівлегендарним «Київський щоденник» Влади Ралко тепер можна буде побачити у Львові! Художниця почала вести візуальний щоденник під час подій на Майдані 2013 року та закінчила три роки потому.

Проект вже показували в багатьох містах України та за її межами, також було видано альбом. У Львові покажуть частину щоденника, яку демонстрували минулого року у Будапешті.

Будь ласка, зверніть увагу, що розклад роботи галерей та тривалість виставок можуть змінюватись.

Гід склали Оксана Грушанська та Євгенія Селезньова.