Рік тому, 30 червня 2018 року, Журнал «Про|странство» вперше з’явився в мережі, із першими кількома матеріалами – про «республіку художників» Ужупіс, невидимі теми міського розвитку та історію регуляції дорожнього руху.

За цей час, природно, змінилося та відбулося дуже багато всього. Матеріалів тепер вже більше двохсот; список авторів зріс до сорока п’яти імен. Ми їздили на архітектурні та кіно-фестивалі, ходили на форуми та виставки, і навіть відвідували Венеціанську бієнале – звісно, аби потім про них написати; спілкувалися із урбаністами, архітекторами, художниками, дослідниками та багатьма іншими, та постійно запитували: що таке місто? Як воно відчувається? Як зробити його кращим? За рік в журналі зібралася чималенька бібліотека із самих різноманітних аспектів міського розвитку, завдяки нашим авторам-поліглотам багато з них вперше були викладені українською мовою.

Та найбільше надбання цього року та скарб – це наші улюблені читачі. Ми віримо, що знання робить людину більш вільною та щасливою – і надзвичайно тішимося, коли бачимо, що наші матеріали – те, що для нас важливе, те, що ми так старанно добираємо та обробляємо – знаходить відгук та поширюється. Це справжня магія – знати, що можеш подарувати людині, яку, можливо, навіть не знаєш, кілька хвилин насолоди цікавою історією та збагатити внутрішній Всесвіт чимось прекрасним – саме тому ми намагаємося якомога більше писати про мистецтво, про те чудове, світле та добре, що є навколо.

Далі буде більше. Хоча пройшов вже рік, ми ще й досі часто почуваємося, неначе на самому початку довжелезного паломницького шляху – адже стільки ще можна та хочеться зробити.

В найближчих планах – офлайнові зустрічі та святкування нашого Дня народження в Одесі – про яке ми оголосимо вже незабаром та запросимо всіх.

 

І, звісно, ще більше матеріалів – про міста та їхнє життя, філософію, мистецтво, новітні технології та все те, що робить наш світ вартим того, аби ним мандрувати – мандрами великими та щоденними маленькими.

Дякуємо, що ви з нами. Дякуємо кожному та кожній з наших авторів за те, що допомагаєте будувати наше «Про|странство»; всім, хто нас підтримує та робить існування журналу можливим.

Дякуємо всім, хто надихає та зацікавлює нас своїми творами, діями, подіями та дослідженнями. Дякуємо Всесвіту.

Давайте лишатись разом, вивчати та змінювати його разом.

З любов’ю, ваша редакція:

Євгенія Селезньова, головна (та поки що єдина) редакторка

Олена Зублевич, голова візуального відділу