Глобальне потепління та кліматична криза змушують світ реагувати швидше та приймати болючі рішенння, переходячи на безпечну для планети енергію. Швеція — третьою з країн Європи — відмовляється від використання вугільних електростанцій на два роки раніше, ніж це було заплановано.
Як повідомляє Independent, остання вугільна електростанція на сході Стокгольма припинила свою роботу. Її власники з компанії Stockholm Exergi назвали це визначним кроком до «зеленої» енергії у Швеції та зауважили, що відмова від вугілля зменшить викиди вуглецю, спричинені компанією, вдвічі.
Ми продовжуємо шлях до енергетичної системи, цілком заснованій на відновлюваній енергії.
«Ця електростанція забезпечувала мешканців Стокгольма теплом та електроенергією довгий час. Та зараз ми розуміємо, що маємо припинити використовувати копалини. Ми маємо лишити вугілля позаду, і ми робимо це на кілька років раніше, ніж було заплановано», — каже Андерс Еґельруд (Anders Egelrud), виконавчий директор Stockholm Exergi. «Хоч Стокгольм майже повністю залежав від копалин 30-40 років тому, ми докорінно це змінили і зараз ми відходимо від вугільної залежності. Ми продовжуємо шлях до енергетичної системи, цілком заснованій на відновлюваній енергії», — додав він.
Швеція стала третьою європейською країною, яка повністю відмовилася від вугілля — після Бельгії у 2016 та Австрії, що зробила це так само у квітні 2020 року. Уряд Стокгольма планує повністю перевести опалення столиці на «зелені» джерела до 2030 року. Централізована система опалення, яку вони проєктують, має бути ефективнішою за індивідуальні бойлери та безпечнішою для довкілля.
Закрити вугільні електростанції повністю планувалося до 2022 року, проте остання зима виявилася набагато м’якшою. Це зменшило навантаження на електростанції і уможливило закриття на два роки раніше.
Франція, Словаччина, Португалія, Великобританія, Ірландія та Італія збираються пройти цей же шлях до 2025 року. Німеччина планує відмову від вугілля до 2038 року — майже наприкінці терміну, визначеного Паризькою кліматичною угодою.