Думка, що сортування сміття — це новомодна вигадка, хибна. Ще давні римляни займалися цим. Правда, не через турботу про екологію, а щоби отримати безкоштовні матеріали для нових будівель.
При дослідженні похованого під попелом вулкана Везувія міста Помпеї археологи звернули увагу на гори будівельного та побутового сміття. Раніше вчені думали, що вони утворилися через один із землетрусів, від яких потерпало місто — та, як повідомляє The Guardian, зараз археологи дійшли іншої думки. Найімовірніше, це були не звалища, а станції сортування, де матеріалам давали нове життя.
Професорка Елісон Еммерсон (Allison Emmerson) зі своєю командою — Стівеном Еллісом (Steven Ellis) та Кевіном Дікусом (Kevin Dicus) з Університету Цинциннаті у своїх дослідженнях Помпей помітила, що частина міста була буквально збудована зі сміття. Елегантні вілли, публічні простори та ремісничі майстерні — у всіх цих будівлях під товстим шаром декоративної штукатурки зустрічалися уламки битих амфор, плитки та шматки оздоблення колишніх стін.
«Усе це сміття, що лишалося від землетрусів, вичищалося та скидалося поза міськими стінами, щоби не заважало. Коли я працювала поза Помпеями, то бачила, що приміські території були гарно розбудованими… тож я не думаю, що вони використовували передмістя просто як звалища», — коментує Еммерсон.