Під час карантину митці та мисткині лишаються одними з найвразливіших у фінансовому плані, адже прибуток від мистецтва напряму залежить від фестивалів, виставок та інших подій, де це мистецтво можна побачити. Прага запропонувала оригінальний спосіб підтримки чеського мистецтва, оголосивши Фестиваль Нічого

Гана Трештікова (Hana Třeštíková), продюсерка та радниця з питань культури у Празі, об’єднала зусилля із платформою GoOut, щоби створити фестиваль, якого не існує — NIC2020 (Нічого2020). Першого травня, у чеський День Любові, поціновувачі мистецтва зможуть придбати квитки на виставку чи концерт, що не відбудуться. Гроші, сплачені за «квиток», будуть спрямовані на підтримку улюблених закладів і митців.

«Діячі мистецтва у Чехії страждають від коронавірусної кризи. Багато з них активно допомагають своїм спільнотам, хоч їхній власний дохід упав майже до нуля: театри зачинено, концерти скасовано, робота галерей заборонена, а перспектива вижити, використовуючи тільки онлайн, — непевна», — наголосила радниця у своїй заяві журналу Calvert

Про свою участь уже заявили десятки проєктів різного масштабу — від музичних барів та клубів до мистецьких центрів.  Як і на реальну подію, можна придбати квиток на будь-яке місце, від ложі до партеру чи фанзони. Чим дорожчий символічний квиток, тим більшою буде пожертва. Ціни різняться від 5 000 чеських крон (понад 162 євро) до 30 крон (65 євроцентів).

Пані Трештікова сподівається, що національний збір коштів на підтримку культури та мистецтва допоможе чеським митцям та мисткиням почуватися більш захищеними під час пандемії.

Текст: Дар’я Цепкова
Фото обкладинки: Festival of Nothing, GoOut.net