Тварини живуть у містах біч-о-біч із людьми з моменту виникнення найперших поселень. Десь із ними борються, десь вписують у міську екосистему. Та зараз у світі формується новий тип ставлення: як до рівноправних мешканців, зі своїми базовими правами.
Муніципалітет турецького міста Конья започатковує експериментальний проєкт, що забезпечуватиме право безпритульних тварин на їжу та безпеку, повідомляє Hürriyet Daily News. Рештки їжі з усього міста будуть централізовано збиратися та перероблятися на корм для тварин за допомогою сучасних технологій.
Це не перший проєкт для тварин, що реалізовано у Коньї під очільництвом Угура Ібрагіма Алтая (Uğur Ibrahim Altay), поточного мера міста. Він сподівається, що у разі успіху проєкт переробки рештків на корм для тварин стане прикладом, який можна буде екстраполювати на інші міста у Турції та світі.
«Рештки їжі мають високу поживну цінність для тварин. Із них можна робити надзвичайно дешеву та високоякісну їжу для бездомних тварин. Потужності дозволяють обробити 10 тонн харчових рештків щодня, отримуючи з них 2 тонни їжі», – зазначив очільник міста. Він також зауважив, що такий спосіб виробництва корму для тварин замість закупки його деінде зменшить навантаження на економіку Коньї. «Лише муніціпальному притулку для тварин потрібно 400 тонн їжі щорічно. Коли наш проєкт буде реалізовано, місто перестане залежати від зовнішніх джерел і вивільнить кошти, що зараз ідуть на закупку корму», – додав Угур.
Текст: Дар’я Цепкова
Фото обкладинки: з відкритих джерел