Єврокомісія ухвалила нову Стратегію біорізноманіття ЄС для 2030 року (EU Biodiversity Strategy for 2030) амбітний план захисту природи та відновлення екосистем. Головною його метою є повернення біорізноманіття Європи від вимирання до відновлення до 2030 року.

Пандемія COVID-19 змусила знову замислитися над тим, наскільки ж людство є залежним від природи. Тому Стратегія наразі приділяє більшу увагу стійкості суспільства до майбутніх екологічних і біологічних загроз: змін клімату, лісових пожеж, нестачі їжі чи появи нових хвороб зокрема захищаючи живу природу та ведучи боротьбу з нелегальною торгівлею дикими тваринами та рослинами. Також Єврокомісія збирається підтримувати відновлення природи, що почалося завдяки карантину.

До 2030 року планується:

  • розбудувати мережу захищених зон дикої природи у межах ЄС на базі вже існуючої Natura 2000;
  • ухвалити План відновлення природи ЄС (EU Nature Restoration Plan) серію угод і меморандумів, спрямованих на відновлення занепалих екосистем до сталого стану;
  • створити нові принципи управління для кращого впровадження таких рішень в життя, відслідковування прогресу та прищеплення поваги до природи у бізнесі.

Стратегія повністю узгоджується з міжнародною Конвенцією про біологічне різноманіття (Convention on Biological Diversity), що опікується життям на планеті в цілому та життям людства у злагоді з природою.

Ілон Маск хоче зробити сонячні панелі «прекрасними»

Текст: Дар’я Цепкова
Зображення обкладинки: European Commission